Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nowoczesne tachimetry elektroniczne *

  • 22.11.2017, 13:44
Nowoczesne tachimetry elektroniczne *
Tachimetry elektroniczne są bardzo zaawansowanymi urządzeniami stosowanymi do pomiarów i wykorzystywanymi przez geodetów. Jednak znajdują one zastosowanie także w budownictwie i w przemyśle – możesz dzięki nim dokonać pomiaru konstrukcji stalowych. Pomiaru dokonujesz poprzez zmierzenie kąta i odległości – na tej podstawie urządzenie oblicza współrzędne.

Dużym ułatwieniem jest to, że w tachimetrach elektronicznych stosuje się wewnętrzne oprogramowanie. Dzięki temu z uzyskanych pomiarów możesz obliczać dodatkowe wartości, takie jak odległości między poszczególnymi punktami, czy wybrane różnice wysokości. Wybierając bardziej zaawansowane tachimetry, możesz dokonać bardziej skomplikowanych obliczeń, na przykład liczyć elementy tras drogowych.

Rodzaje tachimetrów elektronicznych

Tachimetry elektroniczne można podzielić na poszczególne urządzenia, uwzględniając ich dokładność jak i zasięg dalmierza. Można więc wyróżnić:

- tachimetry elektroniczne o dokładności 5-7 sekund,

- tachimetry elektroniczne 2-3 sekundowe,

- tachimetry elektroniczne 1-sekundowe.

Zastosowanie tachimetrów elektronicznych

Tachimetry o dokładności 5-7 sekund to urządzenia, którymi dokonujesz podstawowych pomiarów inwentaryzacyjnych. Natomiast tachimetry 2-3 sekundowe znajdują zastosowanie podczas zadań inżynieryjnych, które są bardziej wymagające. Tachimetry jednosekundowe to instrumenty dla najbardziej wymagających, którymi można z powodzeniem wykonywać pomiary związane z branżą przemysłową.

Te tachimetry, które mają lepszą dokładność, są najczęściej wyposażone w o wiele bardziej rozbudowane oprogramowanie służące do pomiarów. Te najbardziej zaawansowane instrumenty pomiarowe funkcjonują w oparciu o systemy operacyjne Windows.

Za pomocą tych tachimetrów przeprowadzasz bezlustrowe pomiary odległości. Dodatkowym atutem najbardziej zaawansowanych instrumentów pomiarowych jest to, że aby wykonać pomiary, nie musisz podchodzić do obiektu. Nie ma też potrzeby stawiania na mierzony punkt tyczki z lustrem.

Najdroższe tachimetry do szybkich pomiarów

Jeśli chcesz realizować pomiary jednoosobowe w trybie zmotoryzowanym, wtedy uwzględniasz najdroższe tachimetry. Takie urządzenia śledzą lustro, które się przestawia na kolejne mierzone pikiety. Takie instrumenty zapewniają bardzo dokładne pomiary i sprawiają, że szybciej możesz dokonać pomiaru. Wybierz najlepsze tachimetry na rynku marek takich jak TOPCON.

* Artykuł Partnera

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe