Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

LPEC: Sieć ciepłownicza w Lublinie będzie rozbudowana

  • 13.11.2017, 13:51
  • Krzysztof Boguń
LPEC: Sieć ciepłownicza w Lublinie będzie rozbudowana
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. ma dotację z funduszy europejskich na rozbudowę sieci ciepłowniczej w Lublinie. Umowę podpisano 7 listopada br. z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spółka zrealizuje 8 zadań o wartości 48,9 mln zł. Kwota dofinansowania to 24,4 mln zł. Koniec prac przewidziano na 2021 rok.

Projekt: „Rozbudowa efektywnego systemu ciepłowniczego na trenie miasta Lublin” ma na celu pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło użytkowe w Lublinie za pomocą energii cieplnej wyprodukowanej w wyspecjalizowanych elektrociepłowniach, produkujących ciepło i prąd równocześnie. Dzięki temu zmniejszy się zużycie paliwa oraz poziom zanieczyszczeń w mieście.

Projekt obejmuje dzielnice: Wrotków, Czechów Północny, Ponikwoda, Felin, Kośminek, Bronowice, Węglin Południowy, Dziesiąta, Śródmieście. Rozbudowa sieci ciepłowniczej to ok. 21 km rur dostosowanych do wymagań technologicznych związanych z zapotrzebowaniem na ciepło. Wszystkie zadania planowane są do wykonania w technologii rur preizolowanych.

Realizacja Projektu znacznie poprawi dostępność do ciepła systemowego w Lublinie, ograniczy niską emisję oraz poprawi jakość powietrza w mieście.

Całkowity koszt realizacji projektu: 48.895.219,48 PL  - Dofinansowanie projektu z UE: 24.405.166,94 PLN

Przyznane dofinansowane pochodzi z Funduszu Spójności w ramach realizacji działania „Promowanie wykorzystania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wszystkie zadania planowane do realizacji w ramach przyznanej dotacji zostały uwzględnione w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Lublin oraz wpisane do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT).

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe