Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

XVI Świdnik Jazz Festival

  • 13.11.2017, 13:10
  • Krzysztof Boguń
XVI Świdnik Jazz Festival
Już w przyszły weekend Świdnik po raz szesnasty będzie rozbrzmiewał muzyką jazzową. Podczas XVI Świdnik Jazz Festivalu odbędzie się pięć koncertów w gwiazdorskiej obsadzie. W świdnickim MOK pojawią się: Helicopters Brass Orchestra. Aleksandra Kutrzepa Quartet, Marcin Wasilewski Trio, Dorotę Miśkiewicz i Hannę Banaszak.

Poniżej prezentujemy harmonogram koncertów:

16. Świdnik Jazz Festival 17 - 19.11.2017

(Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, al. Lotników Polskich 24, sala widowiskowa)

17.11

19:00 – Helicopters Brass Orchestra

wstęp wolny

18.11

17:00 – Aleksandra Kutrzepa Quartet

wstęp wolny

19:30 – Marcin Wasilewski Trio

bilety: 40 zł / 35 zł / 30 zł (normalny/ulgowy/grupowy)

19.11

17:00 – Dorota Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio

bilety: 40 zł / 35 zł / 30 zł

19:00 – Hanna Banaszak

bilety: 45 zł / 40 zł / 35 zł

W przypadku zakupu karnetu na dwa lub więcej koncertów, obowiązuje cena biletu grupowego!

Wydarzenie realizowane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu „Nasze siedmiomilowe buty”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Helicopters Brass Orchestra - świdniccy artyści zaprezentują największe przeboje polskiej i światowej muzyki. Koncert zaplanowano na 17 listopada, o godz. 19.00, w sali kinowej Centrum Kultury (wstęp wolny).

Aleksandra Kutrzepa Quartet - zespół tworzy grupa przyjaciół. Założycielem i pomysłodawcą powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo - Aleksandra i Robert Kutrzepa. Wkrótce do zespołu dołączyli Bartłomiej Garczyński oraz Michał Studniarek. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną, między innymi jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. Repertuar zespołu to kompozycje autorskie w stylistyce modern jazzu. Aktualnie grupa planuje wydanie debiutanckiej płyty.

Marcin Wasilewski Trio - jedna z najbardziej znanych grup na świecie, która współpracuje z najważniejszą wytwórnią jazzową - ECM Records w Monachium. Trio, w składzie: Marcin Wasilewski (lider, fortepian), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja).

Dorota Miśkiewicz - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i pomysłodawczyni projektu PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach zaprezentowało się kilkunastu wybitnych pianistów trzech generacji, między innymi: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Grzegorz Turnau i Lutosławski Piano Duo. Za koncert oraz płytę PIANO.PL, Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki, w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, a także nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki. Zwyciężyła w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum, w kategoriach Jazzowe Wydarzenie Roku i Album Roku. W Świdniku pojawi się w towarzystwie zespołu Marcin Wasilewski Trio.

Hanna Banaszak - swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Współpracuje z czołówką polskich twórców, do których należą: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej oraz J. Kaczmarskiego. Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina i Ellingtona. Jak sama podkreśla "...nagrody i splendory, choć stanowią miłe łaskotanie próżności, mają znaczenie drugorzędne. Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubi sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania.”

Rejestracja, fotografowanie:

Helicopters Brass Orchestra - bez ograniczeń

Aleksandra Kutrzepa Quartet - bez ograniczeń

Marcin Wasilewski Trio - pierwsze 3 minuty koncertu, materiały o charakterze reporterskim

Dorota Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio - pierwsze 3 minuty koncertu, materiały o charakterze reporterskim

Hanna Banaszak - pierwsze 3 minuty koncertu, materiały o charakterze reporterskim

 

 

Serdecznie zapraszamy

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe