Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Lublin na weekend 10-12 listopada

  • 10.11.2017, 14:27
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 10-12 listopada
Już w czwartek rozpoczyna się Performance Platform czyli międzynarodowy festiwal poświęcony sztuce performansu. Przez 3 dni uczestnicy będą mogli zobaczyć w Galerii Labirynt prezentacje blisko 30 twórców i wideoperformansów. Pokazy będę efektem pracy początkujących artystów z doświadczonymi pedagogami – Marilyn Arsem, Jürgenem Fritzem oraz Martinem Zetem.

Na stronie miasta https://lublin.eu/turystyka/aktualnosci/lublin-na-weekend-10-12-listopada,686,787,1.html czytamy o planach na weekend:

"W piątek i sobotę na Zamku Lubelskim odbędzie się Wschodni Salon Sztuki którego tematem jest hasło "Sztuka jako zderzenie cywilizacji". Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane osiągnięcia 50 artystów grafików z Chin, Japonii, Korei i Europy – mistrzów współczesnego drzeworytu i linorytu.

W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin patronki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w piątek o godz 19:00 odbędzie się koncert pt. „Madame Curie” na którym utwory muzyczne zaśpiewa Halina Frąckowiak, a towarzyszyć jej będzie Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Lubelska Orkiestra Kameralna. Koncert odbędzie się pod dyrygenturą muzyka i kompozytora Marka Stefankiewicza.

W piątek rusza IX edycja akcji Gęsina na św. Marcina, podczas której w restauracjach w całej Polsce będą serwowane dania z gęsi. W Lublinie specjale potrawy przygotowali 2PieR, 16 Stołów, Perłowa Pijalnia Piwa oraz Piano. Dodatkowo w ramach akcji "Czas na gęsinę" dań z gęsi spróbujemy w restauracji Mandragora.

11 listopada zapraszamy do Centrum Kultury na pokaz niezależnych produkcji filmowych z Lublina gdzie zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe zrealizowane przez filmowców nie związanych z komercyjnym system produkcji, dysponujący niskimi budżetami i ograniczonymi środkami.

W niedzielę rozpoczyna się XXI Międzynarodowe Spotkanie Teatru Tańca. O godz 20:30 zobaczymy spektakl "Body" w którym ruch – dźwięk – obraz – struktura, tworzą jednorodną „przestrzeń” w przestrzeni. Wcześniej będzie można obejrzeć pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych "Loikka on Tour" oraz film "MR. Gaga" opowiadający o jednej z najważniejszych postaci współczesnego tańca – Ohadzie Naharinie.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza w niedzielę na Pierzaki podczas których uczestnicy poznają historię gęsi, zobaczą spektakl „Pierzaki kumowskie” i zrobią pajączka z puchu gęsiego.

W ramach obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości znajdziemy wiele wydarzeń, wśród nich:

  • Wspólne miejskie śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych - Ratusz, godz. 14.00
  • Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki k. Kraśnika - Kościół pobrygidowski, sobota 18:45
  • Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej – koncert galowy podczas którego zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej -  Centrum Kultury, niedziela godz. 18:00

Przed nami kolejna odsłona Strefy Innych Brzmień w Warsztatach Kultury. W piątek na scenie Próby Cafe wystapi Limboski. Artysta zainspirowany amerykańskim folk-bluesem, twórca niezwykłych ballad. Podczas koncertów mierzy się z konwencją One Man Band: gra na gitarze, śpiewa, tworzy pętle na żywo i używa basowego bębna.

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście" .

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe