Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Lubelski Rower Miejski zimuje

 • 30.10.2017, 14:04 (aktualizacja 30.10.2017 14:19)
 • Krzysztof Boguń
Lubelski Rower Miejski zimuje
Jeszcze tylko dziś i jutro będzie można korzystać z Lubelskich Rowerów Miejskich. Wrócą na wiosnę.

Jak informuje nas firma zarządzajaca LRM: „Zakończenie tego sezonu jest dla nas jednoznaczne z rozpoczęciem przygotowań do nowego” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike. – „Gdy tylko rowery trafią do magazynu, rozpoczynamy serwis i remonty tak, aby cały sprzęt mógł od wiosny znowu służyć mieszkańcom.” W tym roku w Lublinie 901 rowerów wypożyczono aż 562 tysiące razy. To średnio ponad 624 wypożyczenia na jeden rower!

Lubelski Rower Miejski to jeden z najbardziej rozwiniętych systemów rowerowych w Polsce. W tej chwili na jeden rower przypada 423 mieszkańców Lublina i Świdnika. To drugi najlepszy wynik w Polsce po warszawskim RM! Nieustannie rośnie liczba użytkowników systemu. W tym roku ich liczba wzrosła o 12 tysięcy osób, co oznacza wzrost aż o 18%!

Lublin jest również w czołówce jeżeli chodzi o liczbę wypożyczeń. Mimo tegorocznej deszczowej pogody (w tym sezonie było o 20% mniej ładnych dni niż przed rokiem) i o miesiąc krótszego sezonu zajmuje czwarte miejsce pod względem wypożyczeń i piąte pod względem liczby użytkowników. W tym roku średni czas wypożyczenia jednego roweru w Lublinie to 16 minut i 34 sekundy.

Najpopularniejsze stacje:

 1. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 2. ul. Zamojska / Stary most

 3. Lublin Plaza

 4. ul. Krakowskie Przedmieście / ul. Krótka

 5. Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

Najpopularniejsze trasy:

 1. Lublin Plaza do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

 2. Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy do ul. Zamojska / Stary most

 3. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów

 4. ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do Lublin Plaza

 5. ul. Zamojska / Stary most do Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

Prorowerowa polityka Lublina coraz częściej stanowi wzór i punkt odniesienia dla innych miast w regionie i nie tylko” – mówi Tomasz Wojtkiewicz. – „Samorządy z południowo-wschodniej Polski planując własne systemy rowerowe biorą przykład właśnie z Lublina. To miasto, które w modelowy sposób wdrożyło i rozwija system rowerów miejskich”.

Lubelski Rower Miejski to 91 stacji i 901 rowerów. W sierpniu uruchomiono nową stację przy nowo otwartym sklepie IKEA na Alei Spółdzielczości Pracy. To czwarta już – obok Lublin Plaza, Atrium Felicity i Tarasów Zamkowych – stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego finansowana przez prywatnych partnerów. To nie koniec rozbudowy systemu. Projekt zakładający budowę nowej stacji rowerowej przy ul. Jana Kasprowicza zdobył przychylność mieszkańców głosujących na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 ".

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe