Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Agregaty tynkarskie - do czego służą? *

  • 27.10.2017, 11:31 (aktualizacja 27.10.2017 11:35)
  • Krzysztof Boguń
Agregaty tynkarskie - do czego służą? *
O agregatach tynkarskich słyszał chyba praktycznie każdy. Nie każdy jednak wie, do czego takowe służą. Jest to niestety błąd, ponieważ należą one do urządzeń, które bardzo optymalizują pracę, ułatwiają ja i przyśpieszają. Do czego wiec służą takie agregaty? Ich zadaniem jest automatyczne nakładanie tynków. Takie urządzenie, przydaje się w przypadku ogromnych wielkości płaszczyzn. Zastanówmy się, jakie działania są ułatwiane poprzez użycie agregatu tynkarskiego. Po pierwsze, usprawnia on proces przygotowania oraz zmieszania zaprawy. Dostarczana jest ona na miejsce robót, a następnie narzucana na płaszczyznę, która przeznaczona jest do tynkowania.

Ogromny wybór

Zapewne już zauważyłeś, że użycie agregatu bardzo przyśpiesza i ułatwia pracę na dużych powierzchniach. Maszyna także odciąża pracowników od prac, które wymagają użycia siły fizycznej. Według ekspertów z polspray.com.pl, agregaty tynkarskie można zarówno kupić jak i wypożyczyć. Do wyboru mamy mnóstwo producentów oraz mnogość hurtowni, które w swoich produktach posiadają agregaty. Agregaty dostępne w hurtowniach różnią się nie tylko pod względem ceny, ale także pojemnością, wielkością, możliwościami oraz właściwościami dodatkowymi, które jeszcze dodatkowo przyspieszają pracę.

Agregat do domu

Kupowanie czy wynajmowanie agregatu do prac domowych nie jest najlepszym wyjściem. Dlaczego? Ponieważ jest to zwyczajnie nieopłacalne. Takie urządzenie, sprawdź się bowiem na dużych płaszczyznach. Dlatego tynkowanie niewielkiego domu, czy też jego wnętrz, lepiej zostawić ekipie, która zrobi to szybciej, sprawniej i zapewne taniej. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sam agregat nie należy do tanich urządzeń, a di tego doliczyć trzeba jeszcze własny czas i pracownika do pomocy, gdyż samodzielnie, zeszłoby bardzo długo.

Niezbędna wiedza

Bez względu na to, czy zamierzasz używać agregatu w domu czy też na budowie jako pracownik, musisz posiadać określone uprawnienia. Nie chodzi o to, aby przejść kilkanaście kursów, ale posiadać wiedzę, która jest niezbędna do użytkowania oraz bezpiecznej pracy z urządzeniem. Niestety, w praktyce, sytuacja różni się diametralnie. Agregatów używają bowiem osoby, które nie mają pojęcia o jego działaniu oraz o niebezpieczeństwie jakie może zagrozić złemu użytkowaniu maszyny. Takie postępowanie, jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na budowach. Trzeba pamiętać, że wykorzystywanie jakiegokolwiek narzędzia, bez wiedzy o jego funkcjonowaniu, może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pracowników budowy lub innych osób, które agregatu używają. 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe