Wtorek, 21.08.2018, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Lubelskie projekty IV edycji Budżetu Obywatelskiego

  • 11.10.2017, 15:03
  • Krzysztof Boguń
Lubelskie projekty IV edycji Budżetu Obywatelskiego
Zakończyło się głosowanie na projekty IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Głos oddało ponad 38,5 tysiąca mieszkańców.
7 tys. osób zagłosowało drogą elektroniczną, zaledwie 1,5 tys. mieszkańców za pośrednictwem kart papierowych. Już dziś wiadomo, że największą liczbę głosów zyskał projekt D12 - Modernizacja infrastruktury stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich a także D 17 - REMONTUJEMY SZKOŁĘ URSZULANEK - adaptacja zabytkowej infrastruktury pobrygidkowskiego zespołu klasztornego do prowadzenia 8-klasowej szkoły podstawowej. Pełne wyniki głosowania poznamy w ciągu kilku dni.
Już teraz rozpoczyna się przygotowanie procedury do kolejnej edycji programu. Konsultacje społeczne nowych zasad V edycji Budżetu Obywatelskiego potrwają do 31 stycznia 2018 r. Będą składały się z 3 etapów: zbierania opinii, warsztatu oraz spotkań otwartych.
Do konsultacji trafia także regulamin korzystania z placu Litewskiego. Propozycja powstała w toku wstępnych dyskusji m.in. ze środowiskami rowerzystów i zakłada m.in. możliwość wjazdu jednośladów na drogę pożarową biegnącą wzdłuż Poczty Głównej. Konsultacje potrwają do 29 października, natomiast spotkanie konsultacyjne odbędzie się w siedzibie Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 w czwartek (19 października) o godzinie 17:00.
Szczegóły w załącznikach
 
Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe