Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Reumatoidalne zapalenie stawów - porozmawiajmy

  • 6.10.2017, 10:08
  • Cezary Potapczuk
Reumatoidalne zapalenie stawów - porozmawiajmy
Ta choroba atakuje ludzi młodych, choć jest nieuleczalna, można spowolnić jej rozwój tak, by chory mógł być aktywny zawodowo i prowadzić w miarę normalne życie.

Około 300 tys Polaków zmaga się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, rocznie zapada na nią 10-15 tys osób. Częściej chorują kobiety. Pierwsze objawy, które powinny niepokoić to bolesność drobnych stawów rąk. Jeśli te dolegliwości utrzymują się ponad sześć tygodni, trzeba natychmiast zgłosić się do lekarza i zrobić podstawowe badania - tłumaczy profesor Maria Majdan Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Najważniejsze są pierwsze miesiące. Wdrożenie intensywnego leczenia w tym czasie, gwarantuje skuteczne spowolnienie, zatrzymanie choroby.

Cezary Potapczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe