Środa, 26.09.2018, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Wyłudzali VAT - posiedzą. Sprawy ciąg dalszy

  • 5.10.2017, 12:33
  • Krzysztof Boguń
Wyłudzali VAT - posiedzą. Sprawy ciąg dalszy
Policjanci lubelskiego CBŚP zatrzymali kolejnych 18 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT w związku z obrotem bejcą ognioodporną i panelami fotowoltaicznymi. W sprawie już jest 61 podejrzanych. Śledczy szacują, że wyłudzono ponad 124 mln zł podatku VAT.W sprawie łącznie występuje 61 podejrzanych. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Jak informuje Policja: " funkcjonariusze z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą od ponad roku. Z ich ustaleń wynika, że jej członkowie zajmowali się fikcyjną działalnością gospodarczą, by wyłudzić nienależny zwrot podatku VAT. Terenem działania grupy były podmioty gospodarcze zarejestrowane w różnych częściach kraju, ale także firmy ze Słowacji i Czech. Przestępczy proceder prowadzony był poprzez łańcuch firm założonych na tzw. „słupy”, obrót „pustymi fakturami”, a także wyłudzanie kredytów bankowych i pranie pieniędzy.

Policjanci ustalili, że członkowie grupy w trakcie prowadzonej działalności, poprzez kolejne podmioty gospodarcze kreowali fikcyjne zdarzenia gospodarcze, które w konsekwencji prowadziły do wyłudzaniu podatku VAT w ramach wewnątrzwspólnotowych dostaw i nabycia towarów. Funkcjonariusze wyliczyli, że kwota wyłudzonego podatku VAT może wynosić nawet 124 mln zł.

Funkcjonariusze CBŚP pracując nad tą sprawą ustalili tożsamość osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci mając takie informacje skrupulatnie przygotowali się do przeprowadzenia akcji. Jednocześnie weszli do kilkunastu miejsc w 6 województwach i zatrzymali 18 osób.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw i naruszeń kodeksu karno-skarbowego. Planowane jest zabezpieczenie na poczet przyszłych kar nieruchomości należącej do jednego z podejrzanych, wartej prawie 5 mln zł.

Jest to trzecia realizacja w sprawie, w której do tej pory występuje 61 podejrzanych, w tym 43 członków zorganizowanej grupy przestępczej, 20 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W sumie, w tym śledztwie funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar, majątek o wartości ponad 47 mln zł. "

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwatorów
Obserwatorów 6.10.2017, 08:45
Brawo!! Wszystkich
Brawo ! !wszystkich za d e i do mamra.na lubelszczyz ie jest jeszcze tamich tysiac premie dla polocji
Patriota
Patriota 5.10.2017, 18:16
Oszukiwanie na podatkach i vat-cie nie POpłaca,przekonał się też o tym niejaki Al Capone z Chicago.

Pozostałe