Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Twój dom może być bardziej ekologiczny. Wystarczy ta jedna rzecz

Twój dom może być bardziej ekologiczny. Wystarczy ta jedna rzecz
Nowoczesny dom to nie tylko ten wygodny, bezpieczny i energooszczędny, ale także przyjazny środowisku. Myślisz, że ekologiczne rozwiązania są drogie i skomplikowane? Otóż nie. Okazuje się bowiem, że możesz znacznie ograniczyć niską emisję poprzez zastosowanie jednego prostego rozwiązania. Po prostu wyposaż komin w odpowiednią nakładkę.

Co może regulator ciągu kominowego?

Regulator ciągu kominowego to specjalna nasada (nakładka ) kominowa, która, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za uregulowanie ciągu, jaki występuje w kominie. Wyglądem przypomina to swoisty daszek na komin. Niezależnie od tego jaki komin i o jakim przekroju znajduje się na dachu Twojego domu, a także niezależnie od rodzaju wykorzystywanego w systemie ogrzewania kotła (wyjątek stanowi tutaj kocioł kondensacyjny), możesz bez problemu skorzystać z takiego właśnie rozwiązania, bowiem najczęściej nasady kominowe wykonywane są na indywidualne zamówienie i na konkretny wymiar. Najprościej zrobisz to wchodząc na http://www.polmar.net.pl/.

Regulator ciągu kominowego przede wszystkim:

  • zabezpiecza przed odwróceniem ciągu w kominie,
  • uniezależnia od wpływu warunków zewnętrznych, zapewnia efektywne spalanie niezależnie od aktualnych czynników pogodowych,
  • optymalizuje wielkość przepływu przez komin powietrza i spalin,
  • pozwala na równomierne nagrzewanie się komina na całej jego długości,
  • pozwala na mniejsze zużycie paliwa, niezależnie od tego, czy stosujemy węgiel, olej opałowy, drewno czy też gaz,
  • ogranicza niska emisję.

Jak sprawić, by dom był bardziej ekologiczny?

Otóż wystarczy zastosować prosta nakładkę regulującą ciąg kominowy. Takie rozwiązanie to nie tylko szereg wspomnianych wcześniej korzyści. To także, a może przede wszystkim, rozwiązanie w 100% ekologiczne.  Poprzez zastosowanie nakładki i tym samym regulację ciągu w kominie, zmniejszasz zużycie paliwa i ograniczasz niską emisję, w tym zanieczyszczenia pyłami, tlenkiem węgla, dwutlenkiem siarki, tlenkami azotu. Tego typu ograniczenia sięgają tutaj nawet 70%. Zwłaszcza jeśli mieszkasz na terenach, gdzie corocznie pojawia się problem smogu i zanieczyszczenia powietrza podczas sezonu grzewczego – powinieneś zastanowić się nad takim właśnie rozwiązaniem. 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe