Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Niedziela z lnem w Lubelskim Skansenie

Niedziela z lnem w Lubelskim Skansenie
8 października br., w godz. 12:00-15:00, w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się ostatnia w tym sezonie odsłona "Niedzieli z lnem".

Tematem przewodnim w tym dniu będzie len, którego motywy znajdą się m.in.: w warsztatach lniarskich czy ludowym teatrze amatorskim. Międlenie, cierlenie, snucie nici na kołowrotku, tkanie i drukowanie na płótnie, występy ludowego teatru amatorskiego „Kołowrót” i „Krupnik przesolony” i wiele innych atrakcji  czeka na odwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej w drugą niedzielę października. Oprócz stałych elementów wydarzenia w domu burmistrza w muzealnym miasteczku, wybrzmią opowieści o lnie – najpierw Marii Konopnickiej, potem Jana Christiana Andersena. We dworze ziemiańskim, przypomnimy o generale Lucjanie Żeligowskim – wielkim propagatorze polskiego lnu. Na dzieci, już tradycyjnie, będzie czekał „lniany plac zabaw” z rzutkami, konkurencjami z wędkami o lnianych żyłkach, próbami zręcznościowymi z ziarenkiem lnu dla kanarka oraz grą na lnianym obrusie.

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe