Piątek, 17.08.2018, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Miasto.to...miasto co ?

  • 2.10.2017, 12:39
  • Krzysztof Boguń
Miasto.to...miasto co ?
Na 18 października 2017 g. 18:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaplanowano wydarzenie miasto.to stanowiące nową formę projektu „Kreatywni”, który przez ostatnie cztery lata odkrywał potencjał ludzi tworzących lubelski sektor przemysłów kreatywnych. lubelska.tv jest patronem medialnym wydarzenia.

Od 2013 roku podczas czterech edycji projektu przedstawiono w formie artystycznej opowieści zdjęciowej i filmowej niemal 50 kreatywnych lublinian, którzy prowadzą unikalną działalność oraz tworzą nieszablonowe rozwiązania na pograniczu biznesu i sztuki. „Kreatywni” zaskarbili sobie serca mieszkańców Lublina, czego najlepszym przykładem była wypełniona po brzegi mieszcząca ponad 1000 osób Sala Operowa CSK podczas zeszłorocznej Gali, której gościem specjalnym był międzynarodowy ekspert od miejskiej kreatywności Charles Landry. Podczas swojego porywającego wykładu opowiedział on o Lublinie jako mieście kreatywnym, a puentą wydarzenia było podpisanie pierwszego w Europie i drugiego na świecie manifestu miasta kreatywnego miasto.to.

Podążając drogą wyznaczoną przez manifest kreatywny, w tegorocznej, piątej edycji wydarzenia, postanowiliśmy odkryć Lublin nieznany i w charakterystyczny dla „Kreatywnych” sposób w postaci 12 krótkich filmowych opowieści przedstawić nowe, fascynujące oblicze miasta, w którym żyjemy i z którego 700-letniej historii jesteśmy w tym roku szczególnie dumni. Miejscem Gali będzie ponownie Sala Operowa CSK. Gościem specjalnym wydarzenia miasto.to będzie Dimitri Roussopoulos, wybitny kanadyjski myśliciel i aktywista, który w swojej działalności podkreśla istotę partycypacyjności zarządzania miastami i podmiotowości ich mieszkańców. 18 października w Sali Operowej CSK opowie on o prawie mieszkańców do miasta: do tworzenia charakterystycznej i niepowtarzalnej miejskiej kultury, demokratycznych instytucji, do partycypacyjnego zarządzania i do bycia częścią rodzącego się na świecie ruchu podkreślającego znaczenie miast w dzisiejszym świecie. Przed wieczorną Galą, o g. 14:00 w Sali Kinowej CSK odbędzie się debata prezydencka, podczas której prezydenci Krzysztof Żuk (Lublin), Wojciech Szczurek (Gdynia) i Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól) wraz z Dimitrim Roussopoulosem będą rozmawiać o mieście jako kolebce wolności, solidarności i rozwoju społecznego, do czego Lublin – miasto Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca ’80 i niepowtarzalnej, tętniącej życiem kultury – jest szczególnie predestynowany.

Plan wydarzenia:

14:00-15:00 – Sala Kinowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Debata prezydencka Miasto – kolebka wolności, solidarności i rozwoju społecznego: Krzysztof Żuk (Lublin), Wojciech Szczurek (Gdynia), Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól) i Dimitri Roussopoulos

18:00-20:30 – Sala Operowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Gala
miasto.to: Dimitri Roussopoulos o prawie do miasta, prezentacja projektu miasto.to

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe