Piątek, 27.04.2018, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Świdnik: Roztargniony złodziej

Świdnik: Roztargniony złodziej
Świdniccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z lokalnych sklepów. Ustalenie sprawcy nie było zbyt trudne, gdyż złodziej na miejscu zdarzenia zgubił swój telefon komórkowy. Teraz 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z informacji świdnickiej policji: " Wczoraj policjanci ze świdnickiej komendy postawili zarzut kradzieży rozbójniczej 31-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu na terenie Świdnika usiłował opuścić sklep z towarem na kwotę ponad 300zł, za który nie zapłacił. Drogę za linią kas zagrodził mu pracownik ochrony. Wtedy mężczyzna zaczął go szarpać i próbował zbiec ze skradzionym towarem. Do szarpaniny dołączył jeszcze jeden mężczyzna, który odciągnął ochroniarza i pomógł tym w ucieczce tego pierwszego. Następnie obaj opuścili sklep.

Policjanci szybko namierzyli, kto stoi za kradzieżą przedmiotów.  Jak się okazało, mężczyzna podczas szamotaniny z ochroną – zgubił swój telefon komórkowy. 31-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Dziś został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia drugiego ze sprawców.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe