Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Urodziny Dworca Autobusowego w Lublinie

Urodziny Dworca Autobusowego w Lublinie
W tym roku wypada 50-lecie powstania Dworca Autobusowego w Lublinie. 17 grudnia 1967 roku z Dworca Autobusowego w Lublinie odjechał pierwszy autobus. Przez 50 lat dworzec stał się ważnym miejscem dla mieszkańców miasta i regionu, zwłaszcza w czasach, gdy komunikacja publiczna była głównym środkiem transportu.

Jubileusz rozpocznie się już 28 września od Urodzin Dworca. Do współpracy przy organizacji tego wydarzenia poproszono przedstawicieli Grupy „Modernizm w Lublinie”. W godz. 10-17 pojawi się tam wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają na wystawę archiwalnych fotografii dworca, będzie projekcja filmów o dworcu, spacery architektoniczne oraz wystawa „Pawilon dworcowy – pawilon wzorcowy”. O godz. 12.00 pojawi się urodzinowy tort, który będzie miał kształt dworca.

Będzie również konkurs plastyczny pn. „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś” skierowany do uczniów szkół w Lublinie. Prace plastyczne uczniów odnoszące się do tematu konkursu można przynosić osobiście do siedziby Lubelskich Dworców lub przesłać pocztą na adres: ul. Nadstawna 2, 20-120 Lublin do 17 listopada 2017 roku.

Najlepsze zostaną zaprezentowane na wystawie w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 6 grudnia 2017 roku.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe