Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

KWP: Żegnamy Cię Małgosiu

KWP: Żegnamy Cię Małgosiu
Niedowierzanie, smutek, żal towarzyszą nam od otrzymania wiadomości o nagłej i tragicznej śmierci naszej koleżanki. Wczoraj, w wieku 43 lat, odeszła od nas podinsp. Małgorzata Bigos – kierownik Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sport był pasją jej życia i to sport jej życie odebrał. Małgosia zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Poniżej publikujemy słowa pożegnania koleżanek i kolegów z pracy tragicznie zmarłej Pani Małgorzaty Bigos:

"Wczoraj odeszła od nas koleżanka i przyjaciółka podinsp. Małgorzata Bigos. Na co dzień, jako policyjny psycholog służyła pomocą  i radą funkcjonariuszom i ich rodzinom.  Stres, trauma, przygnębienie czy smutek to uczucia, z którymi niejednokrotnie stykała się w swojej pracy zawodowej . Nigdy nie pozostawała obojętna na krzywdę drugiego człowieka. Zawsze starała się  doradzić, wesprzeć słowem, czy gestem.  Będziemy wspominać Małgosię jako osobę niezwykle pogodną i pełną życia, serdeczną i oddaną służbie.

Od momentu wstąpienia do służby w Policji, czyli od 1999 roku Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu, rywalizowała też w Mistrzostwach Polski w Pływaniu „Masters”, zdobywając złote medale.  Dwa lata temu wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez  400 kilometrów w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Celem jaki przyświecał temu przedsięwzięciu było uczczenie 90 rocznicy powołania kobiet do Policji oraz  wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W sporcie odnajdywała radość życia. Jak sama przekonywała był on  lekarstwem na wszelkie zmartwienia.  Niejednokrotnie podkreślała, że umiejętność rozmowy z osobami potrzebującymi pomocy w dużej mierze zależy od „zdrowego ducha” i dobrego samopoczucia samego psychologa.  Więc,  kiedy tylko mogła poświęcała się swojej pasji.

Sport był pasją jej życia i to życie jej odebrał. Małgosia zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową".

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Będzie nam Ciebie brakowało Małgosiu

 

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe