Piątek, 22.09.2017, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Transmisji nie będzie: Aktualizacja

  • 14.09.2017, 14:19 (aktualizacja 14.09.2017 14:47)
  • Redakcja
Transmisji nie będzie: Aktualizacja
Z przykrością informujemy, że rewanżowy mecz finałowy 2 Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy HAWA Start Gniezno a Speed Car Motor Lublin nie będzie transmitowany na antenie Lubelska.tv.

Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się mecze żużlowego Speed Car Motor Lublin w 2017 roku. Telewizja Lubelska.tv była obecna na każdym z dotychczasowych spotkań lubelskiej drużyny, wspólnie z zawodnikami, działaczami oraz kibicami przeżywaliśmy każdy bieg zawodników z koziołkiem na plastronie, dlatego z głębokim rozczarowaniem przeczytaliśmy pismo od zarządu gnieźnieńskiego klubu, w którym postawione warunki uprawniające do transmisji nie mogą być przez telewizję Lubelska.tv spełnione.

Mecze pomiędzy dwoma faworytami do awansu w tym sezonie, czyli: HAWA Start Gniezno oraz Speed Car Motor Lublin, cieszyły się niebotycznym zainteresowaniem ze strony kibiców, którzy pojawili się na trybunach w Gnieźnie i Lublinie, tak samo tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli się pojawić osobiście na stadionie i wybierali transmisję telewizyjną.

Wiemy, że wielu kibiców z Lublina nie będzie mogło osobiście wspierać Speed Car Motor Lublin na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie, dlatego liczyliśmy na to, że będziemy mogli wielu lublinianom dostarczyć sportowych emocji na najwyższym poziomie poprzez transmisję na żywo. Niestety, decyzja o braku transmisji z niedzielnego meczu nie była inicjatywą telewizji Lubelska.tv.

AKTUALIZACJA:

Z rozczarowaniem telewizja Lubelska.tv przeczytała oświadczenie zarządu klubu GTM Start Gniezno wystosowane jako odpowiedź na wczorajszą informację o tym, iż nie będzie transmitowane rewanżowe spotkanie finału 2 Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy HAWA Start Gniezno a Speed Car Motor Lublin. Ta informacja wzburzyła środowisko kibiców żużla na Lubelszczyźnie, dlatego też natychmiastowo i z całą stanowczością telewizja Lubelska.tv postanowiła odeprzeć kilka bolesnych zarzutów w Naszą stronę. Bolesne, gdyż podczas rewanżowego spotkania rundy zasadniczej, pracownicy Lubelska.tv byli przyjęci w przyjacielskiej atmosferze na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej.

Zarząd klubu GTM Start Gniezno a także telewizja Lubelska.tv od kilku tygodni byli w ciągłym kontakcie – mailowym oraz telefonicznym - jeśli chodzi o transmisję finałowego spotkania. Konkluzja jaka powstała z owych rozmów to ustna zgoda na transmisję, dlatego też na stronie internetowej Lubelska.tv pojawiały się materiały zwiastujące relację na żywo.

We wtorek – 12 września – otrzymaliśmy oficjalne pismo z klubu a dzień później na stronie internetowej klubu z Gniezna ukazał się artykuł o „niepotwierdzonej transmisji”.

Wyżej wymienione pismo w swojej merytorycznej zawartości uwypukla cztery punkty, które do spełnienia przez telewizję Lubelska.tv mogłyby okazać się istną gehenną. Jednakże, jak czytamy w piśmie „Zarząd Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start Gniezno liczy, iż przedstawione ostateczne warunki współpracy znajdą pełne zrozumienie ze strony Lubelska TV i współpraca przebiegnie jak do tej pory pomyślnie”. Określenie „ostateczne warunki współpracy” oznacza brak możliwości jakichkolwiek negocjacji.

Jednym z warunków zgody na transmisję jest przeprowadzenie wywiadów z zawodnikami przed i po meczu a także z przedstawicielami miasta Gniezno. Punkt ten pozwala dostrzec, że w decyzji o takim sformułowaniu wytycznych do prawa transmisji pojawia się kontekst polityczny. Pragniemy zaznaczyć, że w żadnej transmisji Lubelska.tv na żywo nie były emitowane wywiady z politykami.

Pragniemy uświadomić kibiców oraz działaczy klubu z Gniezna, że koszt takowej transmisji generuje duże kwoty, które telewizja Lubelska.tv a także potencjalni sponsorzy musi ponieść: koszt dojazdu wozu transmisyjnego, grupy operatorów, techników, uprawnienie do nadawania sygnału etc.

Ostateczna umowa, która w obecnej chwili jest do zaakceptowania przez telewizję Lubelska.tv pozwala na pojawienie się jedynie jednej kamery, która zarejestruje materiał wykorzystany do retransmisji spotkania. Uważamy, że „retransmitowanie” najważniejszego meczu żużlowego w sezonie 2017 jest krzywdzeniem miłośników żużla nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w całej Polsce oraz wielu miastach Starego Kontynentu.

Mieliśmy i mamy świadomość, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem a liczba osób, które będą chciały obejrzeć to spotkanie za pomocą telewizji Lubelska.tv, osiągnie niebotyczne wymiary. Stąd też planowana była niższa kwota, niż dotychczas, pozwalająca na wykupienie dostępu do transmisji.

Jako telewizja Lubelska.tv nie opowiadamy się za żadnymi stronami politycznymi, a Naszą misją jest tylko i wyłącznie rzetelne oraz możliwie profesjonalne relacjonowanie wydarzeń, których osobiście jesteśmy świadkami. Nie unosimy się honorem oraz chęcią zysku – dochód z systemu pay per view dzielony jest na kilka grup podwykonawców -  gdyż w obecnej chwili najważniejsze jest dobro kibiców, którzy kochają żużel.

Dlatego telewizja Lubelska.tv jest wciąż otwarta na wszelakie formy negocjacji i dziś – 14 września – wysłała do klubu ofertę, o ile zarząd klubu GTM Start Gniezno określenie „ostateczne warunki współpracy” zamieni na elastyczne arterie porozumienia.

Zróbmy wszystko co w Naszej mocy by w czasach, gdy w sporcie decydują pieniądze, ten najważniejszy mecz sezonu odbył się na sportowych niwach oraz z uwzględnieniem finansowego fair play.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 15.09.2017, 15:18
Start Gniezno jeszcze nie zamkną negocjacji: http://startgniezno.…

Także droga telewizjo Lubelska.tv - napewno da się znaleźć złoty środek i ta transmisje zorganizować. Nie obrażać się tylko rozmawiać. Zaproponujcie im może % zysku po odjęciu wszystkich kosztów zamiast konkretnej kwoty, to i oni pomogą tą transmisje zareklamować. No na bank da sie zrobić tak żeby wszysy byli zadowoleni ze mną na czele. P.s. A jak potrzebujecie pomocy, żeby wóz transmisyjny spakować to też przyjde.. Macie tam jechać i ch..! Pozdrawiam! :)
Piotr
Piotr 15.09.2017, 16:06
Na fb lubelska.tv jest nowe info!
Ależ oczekiwanie, emocje jakby była już niedziela
Oby się udało dziś i później w niedzielę
Szok
Szok 15.09.2017, 10:35
Idą do przodu powoli te negocjacje jest 21 wiek luuuudzie
Jeździłem666
Jeździłem666 14.09.2017, 23:42
Słuchajcie Gniezno lecicie w kulki to widać na kilometr zamiast sie zająć drużyna bawicie sie w zabawy z lubelska telewizja nie awansujecie zobaczycie Lublin w dwumeczu zwycięży zobaczycie jest sprawiedliwosc i sie przekonacie powtórzę dużymi PRZEGRACIE DWUMECZ!!! Wspomnicie mój komentarz.
motor
motor 14.09.2017, 20:43
BOJKOT HAWA START GNIEZNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CHCEMY TRANSMISJI ON-LINE
kibic
kibic 14.09.2017, 20:42
BOJKOT HAWA START GNIEZNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CHCEMY TRANSMISJI ON-LINE
Fan z Koziego Grodu
Fan z Koziego Grodu 14.09.2017, 20:42
BOJKOT HAWA START GNIEZNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CHCEMY TRANSMISJI ON-LINE
irbin
irbin 14.09.2017, 20:19
To chyba normalne, że nikt nam za darmo dobrze robić nie będzie. Na początku transmisje były bezpłatne, co mnie miło zaskoczyło. Od połowy sezonu trzeba było płacić różne kwoty od 7 zł wzwyż. Jakość transmisji o dużo lepsza niż u poprzedniego operatora tv internetowej (nie pamiętam nazwy) Tak jak napisał kolega Jacur78 zapłaciłbym i 50zł bo pojechać do Gniezna nie mogę, a obejrzeć bym chciał ten mecz. Rzecz w tym, że klubowi z Gniezna ta transmisja z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu jest nie na rękę. Mam nadzieję, że się jeszcze dogadają.
Przem
Przem 14.09.2017, 20:03
Biedna ta telewizja umie kasowac ale tylko w jedna strone Szkoda tematu wstyd
Tomek
Tomek 14.09.2017, 18:12
Czy każda transmisja lubelskatv była płatna czy tylko ta ostatnia z Gnieznem?
Jacur78
Jacur78 14.09.2017, 16:16
Jesli kwota odstepnego dla startu jest zbyt duza to zwyczajnie podniescie cene. Prawdziwy kibic te 50 zaplaci ;)
Piotr
Piotr 14.09.2017, 15:21
W wywiadzie na sportowych faktach dyrektor startu potw. że chodzi o kwotę ok. 5 tys. zł za live.
Aż nie chce mi się wierzyć że 5 firm które sponsorują relacje nie dołożą po 1tys do tego..............Przecież to będzie oglądać kilka tysięcy ludzi i w dodatku finał nieprawdopodobna reklama. Prezesi przetrzyjcie oczy
111
111 14.09.2017, 15:27
jak by było 5 tysiecy to lubelska napewno by sie zgodziła
Piotr
Piotr 14.09.2017, 15:29
a faktycznie jeszcze te kwestie polityczne...mam nadzieje że zwyciezy sport a w Gnieznie bedzie b.duzo biletów sprzedanych przed sobotą i sie dogadają OBY Cały Lublin trzyma kciuki i nie tylko
wawi :)
wawi :) 14.09.2017, 13:22
Heh, a gdzie będzie transmitowany?
gosc
gosc 14.09.2017, 09:51
moim zdaniem powina pokazac mecz tvp 3 lublin nic by sie nie stało chociasz mecz z gniezna ten awans motoru tak uważam
Henryk
Henryk 14.09.2017, 08:39
Ciekawe o co poszło? Może Start nie chce wpuścić telewizji za darmo? Szkoda, bo przecież nie jest tajemnicą, że dla tak małej telewizji to takie wydażenie jest okazją, żeby wogóle przynosić jakiś zysk. Taka wyprawa ze sprzętem do Gniezna to już zapewne spory procent rocznego budżetu :D
Mam nadzieje, że w Gnieźnie wyprzedadzą wcześniej wszystkie bilety i mimo wszystko zaproszą Lubelska.tv - reszta świata też chce to zobaczyć! :)
Kibol
Kibol 14.09.2017, 08:15
Skoro lubuska kasuje za transmisje to z jakiej racji tylko ona ma na tym zarabiać? Chce korzystać z infrastruktury obiektu za darmo, sama nabijając kasę to jest waszym zdaniem Ok?
mecz sezonu !!!
mecz sezonu !!! 13.09.2017, 22:32
Może drogą kompromisu:
Kilka zł droższa transmisja nawet 30zł i więcej
Więcej dadzą sponsorzy klubu/transmisji/
Gniezno zejdzie z ceny zaporowej do osiągalnej w celu zarobku obu stron.
Ogłoszenie decyzji o transmisji nie nastąpi 6-8 dni przed tylko 1-2 tak aby kibice z Gniezna kupili bilety bo wiadomo że w Lublinie kibice są zdeterminowali i obsrwują lubelską tv. Walczyć LUBTV Walczyć :)
digger
digger 13.09.2017, 22:22
nic juz nie dacie rady zrobic jeszcze jest troche czasu na negocjacje
kibic ż
kibic ż 13.09.2017, 20:40
TVP też niestety nie będzie tego transmitować
Jedyna nadzieja w prezydencie Lublina i telebimie sponsorowanym przez miasto
Byle nie z Gniezna
Byle nie z Gniezna 13.09.2017, 20:20
Gnidy z Gniezna oglądały spotkanie z Lublina ale od nich nie można. Tzn zacznie się kombinowanie z torem. Nigdy nie grali fair.
Przem
Przem 14.09.2017, 20:07
Gosciu lecz sie na głowe a co do toru to wy zrobiliscie nie regulaminowy I musieliscie poprawiac a co do transmisji z Lublina to musielismy za to placic po 18 zl
daras
daras 14.09.2017, 17:57
Dzieciaku obrażasz ludzi! Wylej sobie kubeł zimnej wody na głowę bo chyba ci styki się przyjarały!! Internetowy hejterze...Pozdrowienia dla wszystkich normalnych kibiców Motoru! Niech wygra lepszy i do zobaczenia w przyszłym roku w NICE Lidze bo myślę że swoja postawą obydwa zespoły zasłużyły na awans ....
wojciechoo
wojciechoo 13.09.2017, 16:41
Pochodze z Gniezna ale mieszkam za granica. Z checia obejrzalbym to ciekawe widowisko na zywo dzieki Waszej Lubelskiej TV. Druzyną Startu rzadza niestety ludzie, ktorych horyzonty sa mocno zawezone w temacie biznesu, kontaktu z klientem - kibicem. Przykro, nic wiecej. Pozostaje mi zyczyc wszystkim sympatykom speedway`a mega emocji az do ostatniego wejscia w mete :) Mimo przewagi punktowej mojego Startu, uwazam, ze druzyna z Lublina wywalczy bezposredni awans do wyzszej ligi. Bedzie zaciete spotkanie. Pozdro
kibic Motoru
kibic Motoru 13.09.2017, 16:13
opiszcie ich do SportowychFaktów
bazyl
bazyl 13.09.2017, 15:10
Nie dość że na torze Gniezno nie gra "fair play" to i w kwestiach organizacyjnych jest tak samo. Wielki szacun dla Lubelskiej tv że chciała dobrze a ze strony "dziadostwa" z Gniezna jednak wyszło inaczej.
Przem
Przem 14.09.2017, 20:08
Sam jestes dziadostwem
daras
daras 14.09.2017, 17:51
pohamuj i nie obrażaj ludzi z Gniezna bo prawda zapewne leży po środku.....
Kibic
Kibic 13.09.2017, 17:18
Lubelska najwyraźniej sie nie postarał bo chodzi o pieniadze.
Sama kasuje od kibicow a zezwolenie by chciala za darmo
artur
artur 13.09.2017, 14:22
To Hańba .Zróbcie wszystko aby cała Polska mogła to jednak obejrzeć . Cały Lublin wierzy w Lubelska Tv.
jimi
jimi 13.09.2017, 13:38
Czy nie ma w Lublinie żadnego sponsora/firmy który mógłby pokryć nawet część kosztów transmisji ?
lbn
lbn 13.09.2017, 12:17
Rezygnacja z dodatkowego zarobku poprzez brak zgody na transmisje tv oraz brak możliwości przyjazdu dodatkowych kibiców z Lublina. Chyba że transmisja będzie w TVP....
Swoją drogą nie jedna firma byłaby oskarżana że działa na niekorzyść spółki rezygnując z zarobku..ale klub może robić co chce takie jego prawo... przykre :(
Saavick
Saavick 13.09.2017, 11:54
Czyżby nie zamierzali grać uczciwie? Najpierw czepiają się toru - na który wchodzą i jadą, sugerując nieuczciwość Motoru, teraz nie pozwalają na transmisję... To śmierdzi na kilometr strachem i planem faulowania... Start wstyd po prostu.... Nie ma co się dziwić skoro tylko Mirek Jabłoński nawiązuje uczciwą walkę.... jakąkolwiek walkę... i niech nikt nie mówi, że to, aby kibicom Motoru zaoszczędzić wstydu.... Gdyby nie defekty i faule, bardziej lub mniej widoczne, nie byłoby 10 punktów straty Startu, lekko licząc 16 by wyszło jak nic...
Przem
Przem 14.09.2017, 20:11
Wstyd to ze taki pajac jak ty pisze takie brednie sami przygotowaliscie nie regulaninowy tor to jeszcze telewizja kasowala 18 zl za transmisje
daras
daras 14.09.2017, 17:49
Gdyby ,gdyby babcia miała wąsy człowieku zejdź na ziemię...
Kibic
Kibic 13.09.2017, 17:16
Po prostu nie ma nic za darmo.
A lubelska tv chcialaby wszystko za darmo.
s.
s. 13.09.2017, 14:56
"Tylko Mirek nawiązuje uczciwą walkę..." Chyba na meczu nie byłeś. w Ostatnim biegu zajeżdżał Bjarnemu drogę w taki brzydki sposób, że dostał od sędziego ostrzeżenie.
GN
GN 13.09.2017, 15:10
Odnośnie moich pierwszych słów nie miałem na myśli tego konkretnego meczu tylko ogólnego pojęcia jazdy fair-play przez zawodników. Faktycznie Jabłoński jechał zygzakiem i się oglądał min 8razy
GN--------------