Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Otylia Jędrzejczak będzie uczyć na Aqua Lublin

Otylia Jędrzejczak będzie uczyć na Aqua Lublin
W najbliższą sobotę (9 września) na basenie Aqua Lublin oraz w hali MOSIR przy al. Zygmuntowskich 4 od godziny 9:00 odbędą się warsztaty, których pomysłodawczynią jest Otylia Jędrzejczak. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 dzieci w wieku 9-14 lat, uczniów klas profilowanych. Dla rodziców zaplanowano m.in.: wykłady dietetyka i psychologa sportu. Współorganizatorem Otylia Swim Tour w Lublinie jest Miasto Lublin.
Jak dowiadujemy się od Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Lublin: "Otylia Swim Tour to autorski cykl warsztatów, podczas których dzieci i młodzież mają możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej, reprezentantów Polski w pływaniu, doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Oprócz zajęć sportowych, w programie znalazło się również spotkanie z Otylią Jędrzejczak. Projekt adresowany jest również do rodziców dzieci trenujących pływanie a także dyscypliny sportowe, nauczycieli oraz trenerów. Z myślą o nich organizatorzy wydarzenia zaplanowali wykłady z psychologiem (10:00 - 11:30) i dietetykiem (11:30 - 13:00).
- Kilka lat temu przyjęliśmy strategię upowszechniania nauki pływania wśród najmłodszych. Dlatego wykorzystując dotychczasową i nowo powstałą infrastrukturę, taką jak Aqua Lublin, szkolimy kolejne grupy dzieci i młodzieży. Nowoczesny obiekt jest stale wykorzystywany m.in. przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego, Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego, na szkolenia kadry narodowej, klubowe, czy zawody młodzieży uzdolnionej sportowo i zajęcia  wychowania fizycznego. Ta praca przynosi efekty i na poziomie akademickim nie mamy sobie równych. Dzisiejsze spotkanie z Otylią Jędrzejczak - legendą polskiego pływania, to nagroda za poniesiony trud i najlepsza motywacja do dalszej wytężonej pracy podczas treningów – mówi Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.
Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu (maj 2017) Klub AZS UMCS Lublin został drużynowym Mistrzem Polski. Czołowymi postaciami naszej drużyny byli Konrad Czerniak i Jan Świtkowski. Na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich - MAZOWSZE 2017 (lipiec 2017) reprezentacja AZS UMCS Lublin odniosła spektakularne zwycięstwo zajmując 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej
i zdobywając 23 medale.
- Możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami i pasją z dziećmi i młodzieżą daje sportowcowi największą satysfakcję, również po zakończeniu kariery.  Podczas każdej edycji projektu spotykam uzdolnione dzieci i fantastycznych rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w rozwoju i dążeniu do spełniania sportowych marzeń. Ale Otylia Swim Tour to nie tylko pływanie. Wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki chcemy inspirować dzieci i młodzież do dokonywania właściwych wyborów, do odnoszenia się z szacunkiem do bliskich, do rywalizujących z nimi na turniejach zawodników. W ten sposób wspieramy wychowanie przyszłych mistrzów życia. Bo właśnie „Zostań mistrzem życia” to hasło przewodnie mojej fundacji – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni projektu Otylia Swim Tour.

Projekt Otylia Swim Tour współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.otyliaswimtour.pl."

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe