Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Rocznica z podziałami

  • 31.08.2017, 20:06
  • Cezary Potapczuk
Rocznica z podziałami
Rocznica porozumień sierpniowych zamiast jednoczyć, jest z premedytacją wykorzystywana do rozgrywania partyjnych interesów. Celują w tym ci, którzy 37 lat temu nic nie znaczyli, a którzy dzisiaj próbują pisać historię na nowo.

Kiedyś zjednoczeni dzisiaj podzieleni. Powrót do ideałów z sierpnia 80 roku wydaje się niemożliwy. Dzisiaj wszelkie prawa do celebrowania rocznicy porozumień z Gdańska rości sobie Związek Zawodowy Solidarność. Tymczasem trzeba powiedzieć otwarcie, obecna Solidarność nie ma nic wspólnego z tamtym szerokim ruchem społecznym, a w związku z tym nie może być traktowana jako spadkobierczyni tego wszystkiego co wydarzyło się w sierpniu 1980 roku - podkreśla Andrzej Sokołowski legenda Solidarności z lat 80. Nie można zdaniem Sokołowskiego patrzeć obojętnie jak Kaczyński i inni piszą historie na nowo. W rocznicę podpisania porozumień sierpniowych Andrzej Sokołowski był gościem naszego reportera.

Cezary Potapczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe