Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Tymczasowe przejazdy na Boh. Monte Cassino. Zmiany na Północnej, Solidarności, Św. Ducha i na Starym Mieście

Tymczasowe przejazdy na Boh. Monte Cassino. Zmiany na Północnej, Solidarności, Św. Ducha i na Starym Mieście
Wykonawca przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino (etap I: odcinek od wiaduktów w ciągu ul. Armii Krajowej do ul. Krasińskiego) przystępuje do realizacji zadania. W najbliższych dniach wykonywane będą tymczasowe przejazdy przez pas rozdziału. Wyłączenie jednej jezdni z ruchu planowane jest na środę (16 sierpnia). Wówczas, jako pierwsza, wyłączona z ruchu zostanie jezdnia wschodnia, a ruch obustronny zorganizowany zostanie na jezdni zachodniej, tej po stronie kościoła. Obsługa ul. Krasińskiego będzie możliwa wyłącznie od strony ul. Zana. Natomiast dla ul. Irydniona przygotowany zostanie tymczasowy dojazd.
Z informacji, które otrzymaliśmy z  Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin wynika, że " Inwestycja obejmuje: wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni opisywanego odcinka ulicy, modernizację kładki, modernizację obustronnych chodników i budowę obustronnych dróg dla rowerów oraz budowę miejsc postojowych w rejonie kościoła. Przewidywany czas realizacji robót: do listopada włącznie.
W następny weekend (18 i 19 sierpnia) zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane także w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha. Będą one związane z układaniem nawierzchni ul. Północnej (odcinek wzdłuż muru oporowego) oraz wykonywaniem oznakowania poziomego wokół skrzyżowania.
W trakcie układania nawierzchni ul. Północnej (piątek, 18 sierpnia) zostanie ona zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Kosmowskiej do ul. gen. Ducha. Pojazdy komunikacji miejskiej wjadą wówczas z ul. Kosmowskiej w al. Solidarności tymczasowym łącznikiem, natomiast pozostałe pojazdy zostaną skierowane w stronę al. Kompozytorów Polskich. W czasie wykonywania oznakowania poziomego (sobota, 19 sierpnia) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywała już w trakcie układania nawierzchni wokół ronda. Rejon skrzyżowania zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Poza zakresem obejmującym jezdnie główne al. Solidarności, wyłączenie będzie obowiązywać także na al. Sikorskiego od ul. Popiełuszki. Mieszkańcy ul. Jagiellońskiej będą mogli dojeżdżać do swoich posesji wyłącznie od strony al. Warszawskiej (wyjazd bez zmian poprzez jezdnię zachodnią al. Sikorskiego), mieszkańcy ul. gen. Ducha (bez zmian) dojeżdżają do nieruchomości drogą serwisową. Ogólnodostępne dla ruchu będą wyłącznie estakady w ciągu al. Solidarności.
Ponadto, w związku z modernizacją linii kolejowej Lublin - Stalowa Wola zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ul. Letniskowej. W dniach 17 - 24 sierpnia będzie obowiązywał objazd ul. Kukułczą do przejazdu w ul. Pszczelej.

Zmiany w organizacji ruchu przez najbliższe dni obowiązują także na Starym Mieście i pl. Zamkowym. Od dziś do czwartku 17 sierpnia włącznie wyłączony z ruchu i parkowania jest pl. Zamkowy. Ma to związek z uroczystościami 700. Urodzin Miasta oraz Świętem Wojska Polskiego. W tym czasie będzie funkcjonował jednokierunkowy przejazd łączący ul. Podwale z ul. Kowalską, który umożliwi wyjazd ulicami: Furmańską i Cyruliczą do ul. Lubartowskiej. Wyjątkiem będą dni 14 (wieczorem) - 15 sierpnia. W czasie przygotowania i obchodów uroczystości Święta Wojska Polskiego zamknięte dla ruchu będą także ul. Kowalska i ul. Podwale. Nie będzie więc możliwy skręt w prawo z ul. Lubartowskiej w ul. Kowalską i z ul. Wyszyńskiego ul. Podwale. Kolejne zmiany wiążą się z rozpoczynającym się Jarmarkiem Jagiellońskim. Na jego czas (12 - 15 sierpnia) mieszkańcy Starego Miasta mogą pozostawiać swoje pojazdy na terenach zielonych przylegających bezpośrednio do parkingu Targu Pod Zamkiem."

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe