Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

700 - lecie Miasta Lublin. Historyczne centrum miasta wielką sceną wydarzeń

700 - lecie Miasta Lublin. Historyczne centrum miasta wielką sceną wydarzeń
15 sierpnia 1317 roku Władysław Łokietek wydał akt lokacji na prawie magdeburskim dla miasta Lublina. Dokładnie siedemset lat później, w dniach 10-15 sierpnia świętujemy wielkie Urodziny Miasta. Przez 6 dni historyczne centrum miasta, od placu Litewskiego aż do Wzgórza Zamkowego, zamieni się w wielką scenę wydarzeń kulturalnych, artystycznych i historycznych.

Program obejmuje wydarzenia opowiadające o wspaniałym dziedzictwie Lublina, nawiązujące do wielokulturowej tradycji miasta z udziałem wybitnych współczesnych twórców i artystów z Lublina i Europy.

Jedno Miasto. Dwa słońca nad Lublinem. Sztukmistrze chodzący po linach ponad głowami widzów. Artyści w podniebnym tańcu, szarfistki i slacklinerzy. Łódka kultury pływająca po ulicach i skwerach pełna improwizacji teatralnych. 300 średniowiecznych kupców podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Pięciometrowa złota kura krocząca wśród mieszkańców. Teatr, którego treścią jest miasto w widowisku Sen o mieście”. Historia i współczesność opowiedziana światłem, wodą i laserami podczas widowisk na fontannach multimedialnych. Zjawiskowy Lublin w Volcie” Juliusza Machulskiego w trakcie projekcji w Teatrze Starym. Kilkadziesiąt interaktywnych warsztatów, od tradycji do współczesności. Największe głosy polskiej sceny muzycznej podczas widowiska Zakochani w Lublinie”: Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Urszula. Na scenach Jarmarku Jagiellońskiego: Kayah, Michał Urbaniak, Włodek Pawlik. A do tego herbowe winorośla na 700-lecie, czyli zielony prezent dla lublinian i 700 centymetrów urodzinowego tortu. To wszystko w scenerii średniowiecznych murów i w otoczeniu architektury renesansu!

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe