Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Samsung Electronics Polska wybrał Lublin*

Samsung Electronics Polska wybrał Lublin*
Lubelski oddział Convergys Corporation w październiku 2017 r. otworzy dla Samsung Electronics Polska jedyną w kraju linię kontaktu przed i posprzedażowego. W związku z obsługą nowego klienta zatrudnienie w jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm lubelskiego sektora nowoczesnych usług dla biznesu znajdzie kolejne kilkadziesiąt osób.

Convergys działa w Lublinie od 2014 roku. Dotychczas zajmował się obsługą w językach niemieckim i angielskim klientów swojego kontrahenta Telefonica Deutschland, zatrudniając w swojej siedzibie przy ul. T. Szeligowskiego ponad 120 osób. Na początku tego roku firma, dostrzegając ogromny potencjał Lublina w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu (BSS), ogłosiła, że będzie skupiać się na rozszerzaniu swojej działalności o nowych klientów, co ma spowodować zwiększenie zatrudnienia, i wzmacnianiu relacji z pracownikami.

Efektem nowego podejścia Convergys będzie otwarcie linii wsparcia Samsung Electronics Polska, gdzie klienci będą mogli uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych oraz uzyskać wszelkie niezbędne informacje związane z produktami czy promocjami firmy. Będzie to pierwsza tego typu linia wsparcia technicznego w Lublinie dedykowana wyłącznie jednemu producentowi.

Rozpoczęcie współpracy z Samsung to dla nas ogromne wyróżnienie i stanowi krok milowy naszego dalszego rozwoju w Lublinie. Trzy lata temu zaczynaliśmy od 40 pracowników, a w przyszłym roku w lubelskim oddziale Convergys będzie pracować prawdopodobnie niemal 300 osób. Ponadto współpracujemy z lubelskimi uczelniami, organizujemy kursy dla bezrobotnych – mocno zżyliśmy się z miastem i jego mieszkańcami, którzy są siłą naszej firmy – stwierdził Paweł Puła, dyrektor lubelskiego oddziału Convergys.

Samsung Electronics to jeden z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych. Uruchomienie linii wsparcia w Lublinie – Mieście Inspiracji – dla tak nowatorskiej firmy, której mottem jest „inspirować świat, tworzyć przyszłość”, pokazuje realizację przez Urząd Miasta Lublin strategii gospodarczej mającej na celu stworzenie miasta atrakcyjnym dla nowoczesnych i dobrze prosperujących przedsiębiorstw.

Naszym celem jest obsługa klienta na najwyższym poziomie wykraczającym poza zwykłe odpowiedzi na zapytania. Wierzymy, że dzięki współpracy z lubelskim oddziałem Convergys stworzymy system spełniający w pełni oczekiwania naszych klientów, niezależnie od kanału kontaktu z nami – powiedział Jarosław Orski, Dyrektor Customer Service Samsung Electronics Polska.

Convergys już rozpoczął rekrutację pracowników do obsługi nowego klienta. Kandydatów przekonuje m.in. konkurencyjnym wynagrodzeniem, umową o pracę oraz programem motywacyjnym - „Be the Best”. Firma ma nadzieję, że praca w zespole dla tak atrakcyjnego klienta będzie ciekawym wyzwaniem i skusi wielu młodych mieszkańców Lublina.

Z roku na rok Lublin umacnia swoją pozycję na mapie najważniejszych polskich lokalizacji sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdzają to kolejne ukazujące się raporty branżowe, ale przede wszystkim widać to w szybko rosnącym zatrudnieniu w działających w mieście centrach usług. Cieszę się, że Lublin tworzy możliwość znalezienia pracy w tak przyszłościowej gałęzi gospodarki – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dziś, w ramach dynamicznie rozwijającego się sektora BSS w Lublinie działa ponad 70 firm. Niemal 50 to firmy związane z branżą IT. W 2016 r. lubelski rynek wzbogacił się o 9 kolejnych przedsiębiorstw. W 2015 r. sektor ten zatrudniał ponad 6,4 tys. pracowników, rok później było ich już ponad 7,4 tys., co oznacza wzrost o 16 %. Firmom z branży BSS Lublin oferuje 47 nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni użytkowej niemal 180 tys. m2, dzięki czemu miasto wyprzedziło Szczecin, a kolejne 110 tys. jest w budowie i przygotowaniu.

***

O Convergys

Convergys Corporation to międzynarodowa firma z sektora usług dla biznesu, obsługująca podmioty w ponad 150 lokalizacjach na całym świecie, z obsługą klienta w 58 językach. Convergys oferuje wsparcie w zakresie relacji z konsumentami oraz efektywności kosztowej, dzięki szerokiemu wachlarzowi usług takich jak obsługa klienta, analityka, wsparcie techniczne, windykacja, agenci pracujący z domu oraz kompleksowa sprzedaż. Convergys zatrudnia ponad 130 tysięcy pracowników w 33 krajach na całym świecie.

O Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie.

Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI oraz rozwiązań LED. 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe