Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Windykator a komornik

  • 3.08.2017, 09:44 (aktualizacja 07.08.2017 11:11)
  • Redakcja
Windykator a komornik
Wiele osób nie zauważa różnicy między obowiązkami windykatora a komornika. Takie myślenie może wprowadzić w błąd. Należałoby zwrócić uwagę na rozbieżności wynikające z pracy obu tych osób. Dzięki temu nie powstaną żadne nieścisłości ani zmartwienia w przypadku, gdy do zadłużonej osoby odezwie się windykator.

Zrozumienie różnicy między windykatorem a komornikiem jest możliwe tylko w przypadku, gdy będzie się dokładnie znało oba te termin. Otóż windykator ma na celu głównie negocjowanie z zadłużoną osobą. Ważne jest również to, że monitoruje on terminowe spłacanie długu. Dzięki temu, gdy dochodzi do opóźnienia w zapłacie, może przesłać upomnienie. Jeżeli sprawa windykacyjna zakończy się na tym etapie, to dłużnik zostanie obciążony jedynie karnymi odsetkami. Bardzo istotne jest to, że nie dochodzi wtedy do rozprawy w sądzie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że firma windykacyjna chce wyjaśnić całą sytuację bez szkody dla obu stron. Dlatego nie należy unikać kontaktu z windykatorem.

Czy kontakt z windykatorem przynosi korzyści?

Trzeba jasno zaznaczyć, że unikanie jakiegokolwiek kontaktu z firmą windykacyjną może nieść za sobą naprawdę negatywne skutki. Przede wszystkim dlatego, że windykator jest ma za zadanie między innymi poznać sytuację finansową dłużnika oraz powód opóźnienia. Jeżeli osoba zadłużona nagle znalazła się w trudnej sytuacji, to na pewno będzie możliwe porozumienie, czyli na przykład rozłożenie danej kwoty na raty możliwe do spłaty. Dlatego nie należy ignorować prób nawiązania kontaktu przez windykatora.

Czym zajmuje się komornik?

Zasadniczą różnicą między komornikiem a windykatorem jest fakt, że ten pierwszy głównie opiera się na działaniu, a drugi na rozmawianiu. Należy także zwrócić uwagę na to, że komornik jest zatrudniany przez sąd rejonowy i to na jego wyraźne polecenie działa. Często bywa tak, że wspomniany funkcjonariusz publiczny zajmuje pensję, pobiera pieniądze z konta bankowego lub po prostu przejmuje nieruchomość, lub jakieś inne wartościowe rzeczy, których wartość będzie równa zadłużeniu. Ważne jest także to, że komornik może bez zgody właściciela wejść na teren domu, mieszkania lub innego budynku.

Art. partnera

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian
Sebastian 19.12.2017, 16:18
Z drugiej strony, przygniatająca większość egzekucji komorniczych jest bezskuteczna http://pamietnikwindykatora.pl/2015/02/03/bezskuteczny-komornik-a-dluznik-oszust-wciaz-firme-prowadzi/ i wielu dłużników o tym wie i nie rozmawiają z firmą windykacyjną. Komornicy nie kwapią się zbytnio do wystawiania na licytacje używanych sprzętów dłużnika. Jeżeli dłużnik zarabia minimum krajowe, to ani grosza nie ściągną, na koncie też przysługuje kwota wolna od potrąceń.

Pozostałe