Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zmiany w ruchu na Wojciechowskiej i Monte Cassino

Zmiany w ruchu na Wojciechowskiej i Monte Cassino
Wykonawca budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin planuje w najbliższy poniedziałek wprowadzić zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na zakresie prac obejmującym ul. Wojciechowską i ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską).
Planowane zmiany polegają na:
  • zniesieniu ruchu wahadłowego na ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku Lipniaka
  • dopuszczeniu do ruchu obu jezdni ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku od al. Kraśnickiej do ul. Wojciechowskiej
  • wyłączeniu z ruchu ul. Wojciechowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino do końca zakresu zadania (patrząc w kierunku ul. Morwowej)
Oznacza to, że odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino między al. Kraśnicką a ul. Wojciechowską przestanie być drogą bez przejazdu (tzw. ślepą). Udostępnione dla ruchu zostaną obie jezdnie i nadal będą funkcjonowały tzw. "przewiązki ruchu" umożliwiające dojazd do MarkPol i stacji kontroli pojazdów. Ponadto, udostępniona dla ruchu zostanie cała szerokość ul. Wojciechowskiej, na odcinku gdzie jeszcze dziś obowiązuje ruch wahadłowy. Od poniedziałku w ten sposób, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Wojciechowską, będzie można wyjechać z miasta w kierunku Lipniaka.
Całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Wojciechowskiej od skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino w kierunku ul. Morwowej. Utrzymany zostanie jedynie ruch pieszy i dojazd do posesji (z wjazdem i wyjazdem) od strony ul. Morwowej.
Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe