Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

UEFA U 21 z rekordową oglądalnością. 140 milionów widzów

UEFA U 21 z rekordową oglądalnością. 140 milionów widzów
Finały UEFA EURO U21 2017 cieszyły sie większym zainteresowaniem niż impreza rozegrana w Czechach w 2015 roku. Transmisje z mistrzostw dotarły do 150 państw. Obok 32 oficjalnych nadawców mecze obsługiwało pół tysiąca przedstawicieli mediów z całego świata.

Jak informuje Biuro Prasowe - Lokalny Komitet Organizacyjny UEFA EURO U21 Polska 2017:

"Wstępne szacunki UEFA wskazują, że łączna oglądalność meczów UEFA EURO U21 2017 na świecie sięgnie 140 milionów widzów. – Prawa do transmisji „na żywo” wykupiło 32 nadawców, wśród których znalazły się sieci telewizyjne nawet z tak odległych zakątków globu jak Australia, Brazylia, Malezja, Stany Zjednoczone czy Indonezja – informuje Filip Adamus, rzecznik prasowy mistrzostw. Nadawcy ci objęli swym sygnałem aż 150 krajów – dwa lata temu było ich „tylko” 129. Co więcej, mieszkańcy terytoriów, w których transmisje z Polski nie były dostępne, mecze turnieju mogli oglądać bezpłatnie w oficjalnych kanałach UEFA w internecie. Szeroki zasięg turnieju potwierdzają przedstawione poniżej przykładowe statystyki oglądalności na wybranych rynkach telewizyjnych:
• mecz półfinałowy HISZPANIA – WŁOCHY oglądało 7,9 mln widzów na terytorium Włoch (na antenie RAI) oraz 4,0 mln na terytorium Hiszpanii (TV Cuatro); • mecz półfinałowy ANGLIA – NIEMCY oglądało 5,3 mln widzów na terytorium Niemiec (ARD) oraz 0,6 mln na terytorium Wielkiej Brytanii (Sky Sports); • mecz fazy grupowej WŁOCHY – NIEMCY oglądało 5,2 mln widzów na terytorium Niemiec
(ARD) oraz 5,4 mln na terytorium Włoch (RAI); • mecze reprezentacji Polski oglądało na terytorium naszego kraju (Polsat, Polsat Sport)
kolejno: 3,7 mln (POLSKA – SŁOWACJA), 3,7 mln (POLSKA – SZWECJA) oraz 3,3 mln widzów (ANGLIA – POLSKA). Dodajmy, że w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech oglądalność tegorocznego UEFA EURO U21 jest dwa razy większa niż w trakcie poprzedniej edycji. W porównaniu do finałów z lat 2013 i 2015 znaczący skok liczby widzów zanotowano też m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz na Słowacji. Obok oficjalnych nadawców telewizyjnych i radiowych mecze rozegrane w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach relacjonowało ponad 500 dziennikarzy i fotoreporterów z 21 krajów świata. – Wśród akredytowanych znaleźli się przedstawiciele redakcji z wszystkich dwunastu europejskich państw, których reprezentacje uczestniczyły w mistrzostwach. Ponadto gościliśmy media z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Cypru, Palestyny, Szwajcarii, Litwy, Izraela i Ukrainy. Takiego zasięgu nie miała żadna z poprzednich edycji młodzieżowego czempionatu – zaznacza Filip Adamus. Przypominamy, że finał UEFA EURO U21 2017, w którym Niemcy zmierzą się z Hiszpanią, zostanie rozegrany dziś o godz. 20:45 w Krakowie. Transmisję w Polsce przeprowadzi Polsat oraz Polsat Sport. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.u21poland.com."

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe