Piątek, 27.04.2018, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Remonty dróg powiatowych w Kraśniku

Remonty dróg powiatowych w Kraśniku Starostwo Powiatowe w Kraśniku
Do końca sierpnia mają zostać wykonane remonty nawierzchni trzech ulic powiatowych w Kraśniku: al. Niepodległości, ul. Koszarowej i Oboźnej. Koszty inwestycji pokrywają wspólnie Powiat Kraśnicki i samorząd miejski.

Ul. Oboźna remontowana jest na odcinku od ul. Lubelskiej do DPS (nowy chodnik od targowiska do DPS), a ul. Koszarowa od skrzyżowania z ul. Urzędowską do Biedronki. Natomiast na al. Niepodległości nowy asfalt zostanie położony między skrzyżowaniem z ul. Balladyny a stacją Orlenu. Łączna długość remontowanych odcinków na tych trzech drogach to 1588 metrów. Inwestycje mają być zrealizowane do końca sierpnia. Oba samorządy przeznaczyły na ten cel w sumie 800 tys. zł, ale po przetargu zaoszczędzono 75 tys. zł, które zostaną wydane na remont ul. Lubelskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Urzędowską do banku PKO BP.

- Kontynuujemy bardzo dobrą współpracę z władzami miasta w dziedzinie wspólnej przebudowy i remontów ulic na terenie Kraśnika – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - We wrześniu powiat złoży wniosek o dofinansowanie dalszego remontu Lubelskiej oraz ulic Strażackiej i Piłsudskiego, a miasto chce aplikować o środki na przebudowę ul. Gmeinera w dzielnicy fabrycznej. W obu przypadkach chodzi o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” i w obu przypadkach chcemy realizować te inwestycje wspólnie.

Ponadto powiat razem z miastem i samorządem wojewódzkim planuje w latach 2017 – 2018 remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 833 w Kraśniku, czyli ulicy Urzędowskiej i części ul. Lubelskiej.

Monika Maciejewska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe