Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Sieć szpitali

  • 28.06.2017, 21:03
  • Cezary Potapczuk
Sieć szpitali
37 lecznic z naszego regionu znalazło się w sieci szpitali opublikowanej przez lubelski oddział NFZ. Sieć ruszy 1 października. Placówki te będą miały zagwarantowane finansowanie na niemal cztery lata. Szpitale które nie znalazły się w sieci o pieniądze na świadczenie usług medycznych powalczą w konkursach. Takich szpitali jest 17.

Sieć szpitali ma być antidotum między innymi na kolejki, ale jak podkreśla Karol Tarkowski dyrektor lubelskiego oddziału NFZ te od razu nie znikną, bo sama sieć problemu nie rozwiąże. Nikt nie ukrywa, że potrzeba więcej pieniędzy. Wydatki na służbę zdrowia powinny stanowić sześć procent budżetu, bo cały czas rosną koszty. Dodajmy, że szpitale w sieci podzielone zostały na kilka różnych poziomów zabezpieczenia. Pierwszy poziom to jednostki pierwszego stopnia (głównie szpitale powiatowe), drugiego (ponadpowiatowe) i trzeciego (wojewódzkie). Na poziomie specjalistycznym szpitale podzielono na: pediatryczne, onkologiczne, pulmonologiczne i ogólnopolskie.

Cezary Potapczuk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe