Wtorek, 24.04.2018, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Euro U 21. Zmiany w organizacji ruchu

Euro U 21. Zmiany w organizacji ruchu
W związku ze zbliżającymi się Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywały w dni meczowe, czyli 16, 19 i 22 czerwca, w godz. 16 - 24. Tymczasowa organizacja ruchu wystąpi w rejonie stadionu Arena Lublin.

Poniżej publikujemy informacje Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin:

" Tymczasowa organizacja ruchu zakłada, że w rejon stadionu będą mogły dojeżdżać tylko pojazdy uprawnione, autokary grup zorganizowanych, pojazdy TAXI i pojazdy komunikacji miejskiej. Ponadto, wprowadzone zostanie:

I. wyłączenie z ruchu ul. Muzycznej

Zamknięta dla ruchu zostanie cała ul. Muzyczna oraz odcinek ul. Stadionowej od ul. Muzycznej do skrzyżowania z ul. Lubelskiego Lipca '80. Zakaz wjazdu w nie nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów: PZPN, UEFA i komunikacji miejskiej. Ograniczenia nie będą dotyczyły także ruchu rowerowego i pieszego.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Muzycznej, ul. Głębokiej, ul. Narutowicza i ul. Nadbystrzyckiej będzie przełączana w tryb światła żółtego pulsującego, a ruchem na skrzyżowaniu będą sterować funkcjonariusze policji.

II. wyłączenie z ruchu ul. Lubelskiego Lipca '80

Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek między ul. Stadionową a ul. Cukrowniczą. Zakaz wjazdu w nie nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów: PZPN, UEFA i komunikacji miejskiej. Ograniczenia nie będą dotyczyły także ruchu rowerowego i pieszego.

Cały ruch pojazdów jadących ul. Lubelskiego Lipca '80 od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego zostanie skierowany w ul. Stadionową w kierunku Ronda Sportowców i dalej w ul. Krochmalną.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Lubelskiego Lipca '80 z ul. Stadionową będzie przełączana w tryb światła żółtego pulsującego, a ruchem na skrzyżowaniu będą sterować funkcjonariusze policji.

III. wyłączenie z ruchu ul. Cukrowniczej

Zamknięta dla ruchu zostanie cała ul. Cukrownicza. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów uprawnionych. Pojazdy opuszczające rejon stadionu poprzez ul. Cukrowniczą będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w ul. Krochmalną, czyli w kierunku skrzyżowania z ul. Diamentową. Ograniczenia nie będą dotyczyły ruchu rowerowego i pieszego.

Ponadto, w rejon stadionu bardzo wygodnie jest dotrzeć rowerem. Przy Arena Lublin znajdują się dwa zadaszone parkingi rowerowe, mogące pomieścić łącznie ponad 100 jednośladów. Pierwszy z parkingów znajduje się od strony ul. Stadionowej, drugi przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiego Lipca '80 i ul. Cukrowniczej. Oba parkingi znajdują się bezpośrednio przy drogach dla rowerów, które zapewniają dojazd z innych części miasta m.in. z dzielnic Czuby, Rury (osiedla LSM), Wrotkowa poprzez ul. Krochmalną lub trasę wzdłuż Bystrzycy oraz z Kalinowszczyzny, Czechowa lub Bronowic trasą wzdłuż Bystrzycy lub drogą rowerową wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca '80. Od strony ul. Głębokiej i południowego Śródmieścia dojazd zapewniają nowe drogi dla rowerów w ciągu na ul. Muzycznej. Najbliższe stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego znajdują się przy ul. Cukrowniczej (400 m od stadionu), pl. Dworcowym (750 m od stadionu) i ul. Muzycznej przy skrzyżowaniu z ul. Szczerbowskiego (750 m od stadionu).

Pozostałe informacje w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej i dostępności parkingów w pobliżu stadionu znajdują się w informacji na stronie UM Lublin ".

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe