Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Biegnij Lublinie, biegnij...

Biegnij Lublinie, biegnij...
3 września wystartuje pierwsza edycja Lublin Business Run. Bieg organizowany jest w ramach największej charytatywnej sztafety w Polsce – Poland Business Run. Zapisy dla lubelskich drużyn właśnie ruszyły.

3 września  w Poland Business Run wezmą udział biegacze z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Poznania, Gdańska i po raz pierwszy – z Lublina. Pobiegną, by pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i wsparcia psychologicznego dla osób  z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentem lubelskiej edycji jest Mateusz Krzeszczyk, uczeń II klasy ZSCKR w Okszowie, który w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej.

Miasteczko biegowe oraz miejsce startu Lublin Business Run znajdować się będą na Alejach Racławickich przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym. W sztafecie weźmie udział 200 pięcioosobowych drużyn.

- Cudownie patrzeć, jak nasza inicjatywa z roku na rok się rozwija - w 2017 dołączył do nas Lublin! Wszystko dzięki ludziom, którzy nas wspierają, zbierają drużyny i biegną, żeby pomagać. Oczywiście mamy apetyt na więcej i już myślimy nad kolejnym miastem, które pojawi się za rok na naszej biegowej mapie - mówi Marta Hernik, Global Project Manager w Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run od 2012 roku udzielił już wsparcia 139 beneficjentom. Charytatywna akcja zgromadziła wielu uczestników – biegaczy, sponsorów, członków zespołów lokalnych oraz ambasadorów, pośród których znajdziemy Barbarę Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Adę Palkę, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Mateusza Janickiego, Antoniego Królikowskiego, Aleksandra Dobę i Rafała Wilka.

W Lublin Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia swojej drużyny poprzez internetowy formularz dostępny na stronie: www.lublinbusinessrun.pl .

 

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe