Piątek, 27.04.2018, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wielki wyścig na "góralach" wokół Zalewu

Wielki wyścig na "góralach" wokół Zalewu
Lublin po raz pierwszy będzie gospodarzem rowerowej imprezy o nazwie LOTTO Poland Bike Marathon 2017 – jednej z największych w Polsce. W niedzielę 11 czerwca od godz. 10:00 nad Zalewem Zemborzyckim będą ścigać się amatorzy na rowerach górskich. Ośrodkiem wyścigu będzie Słoneczny Wrotków.

Z informacji otrzymanych z biura prasowego MOSiR-u Lublin wynika, że:

"Lotto Poland Bike Marathon jest jednym z trzech największych i posiadających najdłuższą tradycję cykli wyścigów amatorów na rowerach górskich (MTB) w Polsce, gromadzącym rok rocznie 15 tysięcy zawodników w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

W najbliższą niedzielę kolorowy peleton Poland Bike po raz pierwszy w historii zawita do Lublina. Stolica województwa lubelskiego będzie areną ósmego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

- Z wielką przyjemnością zadebiutujemy w Lublinie. To teren wymarzony do jazdy na rowerach górskich - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Lublin ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinien przypaść do gustu miłośnikom dwóch kółek. Trasa jest niezwykle malownicza i zróżnicowana. Przepiękna jest lokalizacja kolarskiego miasteczka. Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim to idealne miejsce do sportowej rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin. Zapraszam w niedzielę 11 czerwca do Lublina!

W zawodach może wziąć udział każdy. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (24 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO Poland Bike Marathon w Lublinie organizowany jest przy ścisłej współpracy z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, Urzędem Miasta Lublin, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

BIURO ZAWODÓW

Miasteczko Poland Bike (Lublin, ul. Osmolicka, ośrodek Słoneczny Wrotków) - 10 czerwca (sobota) godz. 17.00-19.00 oraz 11 czerwca (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)

10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2003-2004, sektor II - rocznik 2005-2006, sektor III - rocznik 2007-2008, sektor IV rocznik 2009-2010)

11.15 - start dystansu FAN (8 km)

12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 - start dystansów MAX (55 km) i MINI (24 km)

13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross

15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX

DODATKOWE INFORMACJE

MIASTECZKO

W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego ABSOLUTE BIKES oraz strefy bezpłatnego masażu i regeneracji KLINIKA MOJA. Dla wszystkich uczestników - bufety na trasie z izotonikami KOMODO i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci - rowerowa strefa SUPERIOR FLY KIDS oraz Chatka Małolatka z malowaniem buziek ".

Więcej informacji na stronie LOTTO Poland Bike Marathon 2017:

http://www.polandbike.pl/informacje.php

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe