Piątek, 27.04.2018, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Euro już za 10 dni

Euro już za 10 dni
Kibice piłki nożnej czekają na ceremonię otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej U 21 Polska 2017 na Arenie Lublin. W naszym mieście zostaną rozegrane trzy spotkania 16, 19 i 22 czerwca. Miasto przygotowało niespodzianki.

Jak informuje nas biuro prasowe Prezydenta Miasta Lublin p. Krzysztofa Żuka:

" - Miasto i Arena Lublin są już gotowe do przyjęcia drużyn i kibiców. Cieszymy się, że to właśnie na Arenie Lublin meczem ze Słowacją zmagania zainauguruje Reprezentacja Polski. Dużą atrakcją będzie także spektakl otwarcia - zetknięcia świata kultury ze światem sportu. Będzie on okazją do pokazania tego, co w Lublinie najbardziej zjawiskowe międzynarodowej publiczności zgromadzonej na trybunach i przed telewizorami. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Ceremonia otwarcia to 7-mio minutowe widowisko, do którego kluczem były wątki lubelskie – muzyka inspirowana twórczością Henryka Wieniawskiego, z główną rolą postaci Sztukmistrza z Lublina. Udział w niej wezmą lubelscy wykonawcy, twórcy i artyści. Wydarzenie artystycznie przygotowują choreografowie i tancerze grupy tańca UDS - mistrzowie świata w tańcu nowoczesnym, a za organizację odpowiada Centrum Kultury w Lublinie. Na płycie boiska wystąpi blisko 250 wykonawców – tancerzy, artystów flag, kuglarzy, orkiestra i DJ.

W Lublinie pojawi się ponad 3 tys. kibiców ze Szwecji oraz około 1,1 tys. kibiców ze Słowacji. Dla kibiców zostały przygotowane specjalne miejsca parkingowe oraz rozwiązania transportowe, które będą obowiązywały w dniach meczowych podczas Turnieju (w załączeniu mapka z usytuowaniem parkingów). Kibice mogą skorzystać z dedykowanej linii komunikacji miejskiej „Arena”. Przewiezie ona mieszkańców i turystów bezpośrednio pod stadion, zarówno ze specjalnie przygotowanych dla nich parkingów, jak i z poszczególnych dzielnic Lublina.

Dodatkowo, posiadacze biletów w dniu danego meczu, mogą korzystać bezpłatnie z przejazdów na stadion i z powrotem dowolnymi pojazdami komunikacji miejskiej w Lublinie.

Niespodzianką dla kibiców są otwarte sesje treningowe drużyn. Kibice będą mogli obejrzeć reprezentacje biorące udział w Turnieju podczas otwartych sesji:

  • reprezentacja Słowacji w dniu 13.06.2017 o godz. 17:30 na stadionie przy al. Zygmuntowskich w Lublinie;

  • reprezentacja Polski w dniu 17.06.2017 o godz. 11:00 na bocznym boisku Areny Lublin; - reprezentacja Szwecji w dniach 17.06.2017, 20.06.2017 oraz 23.06.2017 o godz 12:00 na stadionie w Świdniku (max. 999 kibiców)."

Mistrzostwa łączą się niestety z utrudnieniami w ruchu w okolicach Areny Lublin. Prywatne auta nie wjadą w Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Cukrowniczą. Będą przygotowane parkingi przy pl. Zamkowym, Tarasach Zamkowych, Targu pod Zamkiem, Galerii Gala i Aqua Lublin.

Pod stadion wjadą autobusy ze zorganizowanymi grupami kibiców.
 Będą zmiany w komunikacji miejskiej. Poniżej w załączniku udostępniamy informacje.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe