Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

W jakich sytuacjach warto jest się udać do psychiatry ? *

W jakich sytuacjach warto jest się udać do psychiatry ? *
W życiu zdarzają się najróżniejsze sytuacje i problemy, które mogą bardzo mocnym echem odbić się na naszej psychice. Ludzie rozumieją, że kiedy odczuwają ból fizyczny, to powinni udać się do lekarza specjalisty, który będzie w stanie coś na to zaradzić. Niemniej jednak, jeśli chodzi o problemy natury psychicznej, to są one w dużej mierze zwyczajnie ignorowane. Dlaczego tak się dzieje i kiedy powinniśmy zgłosić się po pomoc do specjalistów?

Kim jest psychiatra? 

Przede wszystkim, warto jest rozgraniczyć, że psychiatra, to nie jest to samo co psycholog. Ten drugi zajmuje się zjawiskami psychicznymi w bardziej ogólnym znaczeniu, a psychiatra skupia się na tym pod względem medycznym i jest w stanie również przepisywać odpowiednie leki dla swoich pacjentów, które mogą pomagać przy wychodzeniu np. z depresji. 

Jak wygląda wizyta u psychiatry? 

Można powiedzieć, że wszystko opiera się na rozmowie z lekarzem i to właśnie na jej podstawie lekarz proponuje odpowiednią terapię dla swojego pacjenta. Dodatkowo możemy zostać poproszeni o sporządzenie zadania graficznego, czy też wypełnienia kwestionariusza. Warto zauważyć, że zaburzeniom psychicznym mogą bardzo często towarzyszyć także objawy natury fizycznej. 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób może mieć mocne opory przed tym, aby skorzystać z pomocy psychiatry. Dlatego też, na samym początku polecamy wizytę u psychologa, który z dużym prawdopodobieństwem pomoże Ci się przełamać. 

Najczęstsze zaburzenia psychiczne, to m.in. stany lękowe i depresyjne. Przy tych drugich mamy do czynienia ze swoistym wycofaniem się i brakiem chęci do podejmowania jakichkolwiek działań. Człowiek wtedy nie jest w stanie normalnie funkcjonować i rodzi to naprawdę sporo problemów zarówno w życiu osobistym, jak również zawodowym.

Tego typu objawów absolutnie nie wolno ignorować i jeśli zauważymy je u siebie lub u kogoś z naszych bliskich, to jak najszybciej zachęcamy do umówienia się ze specjalistą. Należy przyjąć do wiadomości, że nie jest to w żadnym wypadku wstyd, bo lekarz psychiatra w Warszawie chce przede wszystkim Ci pomóc i pozwolić Ci wrócić do normalnego funkcjonowania. To żadna słabość szukać pomocy, aby znów być szczęśliwym i odzyskać chęć do życia. Co więcej, w żadnym wypadku nie musisz się martwić tym, że ktokolwiek się o tym dowie, o ile sobie tego nie życzysz, gdyż lekarze gwarantują 100% dyskrecji.  

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
karla123456
karla123456 23.09.2017, 11:17
Uważam, że wizyty u psychiatry nie powinniśmy odkładać i jeśli pojawia się jakiś problem udać się jak najszybciej. Sama trafiłam do psychiatry w klinice psychomedic.pl i uzyskałam najlepszą pomoc. Teraz jest mi o wiele łatwiej.

https://psychomedic.online/

Pozostałe