Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Zmiany organizacji ruchu w Lublinie

Zmiany organizacji ruchu w Lublinie
W najbliższą środę (31 maja) nastąpi zmiana organizacji ruchu związana z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino oraz modernizacją wiaduktu kolejowego nad al. Witosa.
Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu. Informacje uzyskali.śmy od p. Karola Kieliszka z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin:
 
I. budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino

Na ul. Wojciechowskiej i ul. Nałęczowskiej, na odcinkach gdzie funkcjonuje ruch wahadłowy, nastąpi zamiana połowy jezdni zajętych pod roboty drogowe, a tym samym wyłączonych z ruchu.

Aktualnie na ul. Nałęczowskiej wyłączona z ruchu jest połowa jezdni prowadząca w kierunku Nałęczowa. Od środy wyłączona z ruchu będzie połowa jezdni prowadząca w kierunku centrum, natomiast ruch wahadłowy odbywał się będzie na połowie w kierunku Nałęczowa

Aktualnie na ul. Wojciechowskiej wyłączona z ruchu jest połowa jezdni prowadząca w kierunku centrum. Od środy wyłączona z ruchu będzie połowa jezdni prowadząca w kierunku Lipniaka, natomiast ruch wahadłowy odbywał się będzie na połowie w kierunku centrum.

Nowa organizacja w sposób graficzny przedstawiona jest w załączonym pliku. Ruchem na opisanych wyżej odcinkach w dalszym ciągu sterować będzie sygnalizacja świetlna. Pozostałe założenia funkcjonującej w rejonie budowy organizacji ruchu pozostają bez zmian.

II. remont wiaduktu kolejowego nad al. Witosa

W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Lublin – Dorohusk nastąpią zmiany w organizacji ruchu na al. Witosa, w rejonie wiaduktu kolejowego. Prace podzielone są na VII etapów, które zakładają kolejno: wyłączenie prawego pasa ruchu drogi serwisowej pod wiaduktem w kierunku centrum (etap I), wyłączenie lewego pasa drogi serwisowej i prawego pasa jezdni głównej w pod wiaduktem w kierunku centrum (etap II), wyłączenie środkowego pasa jezdni głównej pod wiaduktem w kierunku centrum (etap III), wyłączenie lewych skrajnych pasów obu jezdni głównych pod wiaduktem (etap IV), wyłączenie środkowego pasa jezdni głównej pod wiaduktem w kierunku Zamościa (etap V), wyłączenie prawego pasa jezdni głównej i lewego pasa drogi serwisowej pod wiaduktem w kierunku Zamościa (etap VI), wyłączenie prawego pasa drogi serwisowej pod wiaduktem w kierunku Zamościa (etap VII).

Prace potrwają maksymalnie miesiąc, przy czym wykonawca zakłada wykonanie ich w około dwa tygodnie.

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe