Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Akademicy popłyną po tytuły

Akademicy popłyną po tytuły
W dniach 21-23 kwietnia na obiekcie Aqua Lublin rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. W zawodach wystartuje wielu medalistów Mistrzostw Polski i reprezentantów naszego kraju.

Wśród mężczyzn pojawi się zawodnik Politechniki Łódzkiej, olimpijczyk z Rio, a ostatnio prezentujący świetna formę w zawodach Grand Prix Pucharu Polski Filip Wypych. Wśród kobiet należy wspomnieć o zwyciężczyni tej imprezy, która również zapowiedziała swój udział w zawodach akademików - Alicji Tchórz. W Lublinie popłynie również  utalentowana Dominika Sztandera, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski.

Na zawodach będzie też sporo młodych utalentowanych pływaków, którzy zdobywają swoje szlify na ogólnopolskich zawodach. Wśród nich należy wymienić Macieja Hołuba, Paulinę Urygę i Marcina Suzina  z AZS AWF Kraków.

Na AMP pojawią się również zawodnicy z Lubelszczyzny znana z występów w Orce Zamość Marcelina Radlińska, jej kolega klubowy  Michał Brzuś, który dostał ostatnio powołanie do kadry Polski.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Program zawodów:

sobota (22.04): 9:00 - eliminacje; 15:30 - finały

niedziela (23.04): 9:00 - eliminacje; 14:30 - finały

/Więcej w załącznikach do artykułu/

Krzysztof Boguń

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe