Niedziela, 20.05.2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

S 17 - praca wre

S 17 - praca wre
Z dnia na dzień zmienia się krajobraz w otoczeniu obecnej drogi krajowej nr 17 pomiędzy obwodnicą Garwolina a węzłem Kurów Zachód. Ubyło drzew, przybyło maszyn drogowych i pojawiły się pierwsze efekty ich pracy.

Firma, która realizuje dwa odcinki o łącznej długości ok. 25,2 km od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw, porządkuje teren po wycince i prowadzi prace ziemne. Efekty widać w okolicy przyszłego węzła Górzno, Józefowa, na obejściach Gończyc i Trojanowa. Prace na wytypowanych wcześniej stanowiskach rozpoczęli także archeolodzy.

Teren po wycince drzew porządkowany jest również na ponad 13-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód realizowanym przez firmę Mota-Engil Central Europe. Trwa odhumusowywanie terenu oraz przebudowa kolizji z sieciami. Niedługo rozpocznie się także przenoszenie pomnika Powstańców Styczniowych i prace archeologiczne w jego otoczeniu.

Wkrótce rozpocznie prace firma PORR Polska Infrastructure, wykonawca ponad 20-kilometrowego odcinka od granicy z województwem mazowieckim do węzła Skrudki. Po przekazaniu placu budowy ruszy wycinka drzew wzdłuż obecnej DK17, pomiędzy Parafianką i Moszczanką. Może wiązać się to z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Budowane będą także zjazdy na plac budowy. W miejscu prowadzonych prac a także na drogach przecinających budowę przyszłej S17 wprowadzona zostanie  tymczasowa organizacja ruchu (ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania na odcinkach drogi w bezpośredniej strefie robót).

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim toczy się postępowanie w sprawie zezwoleń na realizację kolejnych dwóch odcinków: od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina. Wykonawca pracuje nad dokumentacją potrzebną do złożenia wniosku o ZRID na obwodnicę Kołbieli.

Informacja otrzymana z GDDKiA.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe