Niedziela, 20.05.2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

To nie koniec kłopotów. Prezydent oświadcza

To nie koniec kłopotów. Prezydent oświadcza
Główna Komisja Orzekająca w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych wydała dziś orzeczenie, w którym uchyliła orzeczenie Regionalnej Komisji przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Lublinie uniewinniające Prezydenta i Sekretarza Miasta Lublin od zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy zawieraniu umowy najmu biurowca przy ul. Wieniawskiej.

Jak dowiadujemy się od p. Beaty Krzyżanowskiej - Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Lublin: " Co wymaga podkreślenia, orzeczenie to nie przesądza o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez Prezydenta i Sekretarza Miasta Lublin. Nie podlega ono zaskarżeniu, po ponownym ewentualnym negatywnym rozpatrzeniu sprawy będzie możliwe odwołanie, a następnie skarga do WSA i kolejno do NSA.

Główna Komisja, przekazując sprawę do komisji przy RIO w Lublinie uznała, że należy ponownie zbadać umowę pod kątem umowy o roboty budowlane, a następnie stopnia społecznej szkodliwości tego czynu. Kwestia umowy o roboty budowlane była analizowana przez miasto Lublin, posiadamy ekspertyzę prawną i wyroki sądów powszechnych potwierdzające, że jest to umowa najmu.

Przypomnijmy, że ta sprawa była już wyjaśniana i była przedmiotem korzystnych dla Prezydenta wyroków sądów. Umowa najmu nie jest umową o roboty budowlane i jeśli będzie taka konieczność, kolejny raz będziemy dowodzić tego w sądzie. Czekamy na pisemne uzasadnienie i będziemy aktywnie przedstawiać swoje argumenty przed komisjami, a w przypadku takiej konieczności dowiedziemy tego w sądzie " .
Oświadczenie Pana Prezydenta dr Krzysztofa Żuka

"Nie złamałem prawa i dzisiejsze orzeczenie tego też nie stwierdza. Określiłbym je jako wyrok na polityczne zlecenie. Nie znam drugiego takiego przypadku unieważnienia uniewinniającego postanowienia Komisji Regionalnej przy RIO.

Przypominam, że oskarżającym Głównym Rzecznikiem Dyscypliny jest Wiceminister Finansów w rządzie PiS, a od czasu ostatniego posiedzenia Głównej Komisji w tej sprawie, które odbyło się 30 stycznia 2017 r., zmieniony został jej skład orzekający. Podkreślić należy, że Regionalna Komisja, która ponownie ma rozpatrzyć sprawę, już dziś dostała wiążące ją zalecenia co do kierunku rozpatrywania sprawy (pod kątem charakteru umowy - jako umowy o roboty budowlane, a nie umowy najmu).

Będę bronił swojego dobrego imienia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będę także dochodził swoich praw przed sądem administracyjnym w obu instancjach.

Spodziewałem się takiego orzeczenia, bowiem już w trakcie kampanii wyborczej parlamentarzyści PiS (K. Michałkiewicz i G. Czelej wraz z moim kontrkandydatem G. Muszyńskim) używali tego oskarżenia. Dziś sięga się po kolejne narzędzia mające na celu dyskredytację mojej osoby.  Przypominam zatem politykom PiS, że wybory wygrywa się przekonując mieszkańców do swojego programu, a nie przy użyciu nieuczciwych instrumentów politycznych
 
dr Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin"
Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe