Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Pożar we wsi koło Lubartowa. Spłonęło 10 tys. indyków

  • 11.03.2017, 23:57 (aktualizacja 12.03.2017 00:22)
  • Alina Pospischil
Pożar we wsi koło Lubartowa. Spłonęło 10 tys. indyków http://animal-dream.com
Tragiczne wieści z Nowego Uścimowa. W wyniku gigantycznego pożaru spłonęła ferma indyków. W gaszeniu ognia wzięło udział 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar miał miejsce w nocy z 10 na 11 marca. W jego wyniku doszczętnie spłonął budynek gospodarczy, w którym trzymane było aż 10 tys. zwierząt.

Sprawę skomentowała organizacja Otwarte Klatki. Według niej tak ogromna liczba wynika z trzymania na małej przestrzeni zbyt wielu indyków:

"Przerażające informacje. Po raz kolejny ucierpiały zwierzęta, które stłoczone w nienaturalnych warunkach pozbawione możliwości ucieczki zapłaciły najwyższą cenę. Okrutną śmiercią zginęło aż 10 tysięcy zwierząt!

Komentarze [w internecie] po raz kolejny pokazują jak fałszywy i zniekształcony obraz zwierząt zabijanych na mięso wykreował przemysł mięsny - w obliczu takiej ogromnej skali cierpienia najwięcej uwagi skupia wątek strat materialnych dla właściciela, co gorsza ta niewyobrażalnie okrutna śmierć czujących istot w płomieniach jest dla niektórych okazją do żartów. [...] Nie zgadzamy się na trzymanie zwierząt w takich warunkach, w razie wypadku jak powyżej przy takim stłoczeniu w ogromnych hodowlach nie ma szans na ich uratowanie".

Odniesione w wyniku pożaru straty materialne szacowane są na ok. 530 tys. zł.

 

Alina Pospischil
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe