Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Check it...nauczyciele i uczniowie sprawdźcie to !!!

Check it...nauczyciele i uczniowie sprawdźcie to !!!
15 marca 2017 roku w hali A Targów Lublin S.A. w godz. 8:45 – 15:15 odbędzie się czwarta edycja Konferencji CHECK IT. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie ze strony uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Konferencje organizuje Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Wydarzenie jest częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2017.

Konferencja będzie się składać z prelekcji i warsztatów z zakresu informatyki oraz prezentacji zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Na wydarzenie organizatorzy zapraszają zarówno fanów nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Wszyscy będą mieli możliwość odkrycia emocjonującego oblicza IT i poznania, że informatyka może być świetną zabawą i sposobem na zawodową przyszłość. Impreza cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów z całego województwa lubelskiego. W zeszłorocznej edycji wzięło udział blisko 1000 osób z czego większość pochodziła z Lublina a duża część m.in. z takich miast jak: Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Chełm, Łuków czy Kraśnik.

Nowością tegorocznej edycji są warsztaty dla najmłodszych uczestników – uczniów szkół podstawowych klas 1-3. Młodzi uczniowie będą mogli poznać świat robotyki, a także wziąć udział w warsztatach z kreatywnego myślenia, które jest niezbędne w branży informatycznej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieć również okazję do zapoznania się z ofertą lubelskich uczelni wyższych. W trakcie wydarzenia odbędą się pokazy różnych nowinek technologicznych prezentowanych na stoiskach kół naukowych.

Więcej na:

www.checkit.lublin.eu.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe