Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Jagodowe Trendy 2017

Jagodowe Trendy 2017
W tym roku na 110 m² powierzchni wystawowej swoją produkcję pokazało 108 firm z całej Polski. Zainteresowanie konferencją przeszło oczekiwania samych organizatorów. W pierwszym dniu Jagodowe Trendy w Kraśniku odwiedziło około 1200 gości.

Bogata oferta i podłoże merytoryczne Trendów przyciągnęły setki odwiedzających z branży. Jedną z ważnych kwestii omawianych na konferencji była sprawa zatrudniania pracowników sezonowych. Problem na rynku pracy w rolnictwie nasila się przy coraz mniejszej opłacalności produkcji sadowniczej. Poświęcono temu specjalną debatę, w której wzięli udział przedstawiciele grup i organizacji branżowych oraz reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W drugim dniu konferencji odbyły się pokazy ciągników do upraw jagodowych, wykłady na temat odżywiania roślin i gleby, wpływu zapylaczy na wielkość owoców, metod zwalczania szkodników w uprawach jagodowych. Naukowcy podczas sesji tematycznej prezentowali zalety i perspektywy uprawy derenia jadalnego jako alternatywnego gatunku. 

Największym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszył się wykład dr. Pawła Krawca z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który ocenił kilkanaście odmian malin w uprawie pod osłonami i stwierdził, że w przyszłości sadownicy będą uprawiać lepsze odmiany malin właśnie pod osłonami. 

Olesya Gieral
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe